Skocz do zawartości

Patrix

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutralny

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Patrix

  Pomocy

  Kliknij tyldę, i zobacz czy pokazany jest w konsoli jakiś błąd. Po otwarciu konsoli wpisz komendę "view error". Jeśli jest jakiś błąd, dołącz screena z nim do tego tematu w odpowiedzi.
 2. Może zamiast kickać graczy, gdy podniosą unsynced item, po prostu ten item nie zostanie dodany do eq/zabrany z eq po stronie client'a? Po stronie serwera i tak item nie zostanie dodany (a przynajmniej nie powinien), więc po co ten kick? By uniknąć cheatowania? Co to da, skoro client może z grą zrobić dosłownie wszystko, jeśli ma wiedzę i umiejętności?
 3. Patrix

  Polskie znaki

  Niestety jeśli chodzi o tą czionkę niemiecką i występujące w niej polskie znaki, to nie masz racji. W załączniku zamieszczam podgląd z polskiej czcionki, z niemieckiej i "połączony" widok. Każda czcionka ma swoje specjalne znaki, z tego co mi wiadomo, to jedyne wspólne znaki pomiędzy każdym językiem to: -Liczby -Litery łacińskie bez ogonków -Znaki specjalne @edit Pixior, w dalszym ciągu czekam na twoje odpowiedzi na moje pytania.
 4. Sprawdź odpowiedź w tym poście. Prawdopodobnie to rozwiąże twoje problemy częściowo, ile waży twój Gothic2.exe? Na pewno zainstalowałeś fix'a 2.6 (wersja raportowa)?
 5. Patrix

  Problem z uruchomieniem

  Cieszę się. Jeszcze tylko może wspomnę dlaczego występuje ten problem: G2O jest zainstalowane w głównym katalogu i w tym katalogu musi być również zainstalowany mod DX11 (katalog GD3D11) (ORAZ W FOLDERZE SYSTEM). Jest to trochę upierdliwe, no ale cóż. @edit Szkoda że od razu nie wspomniałeś, że zainstalowałeś DX11, to bym ciebie nakierował na rozwiązanie tego problemu :D.
 6. Patrix

  Problem z uruchomieniem

  Spróbuj na początek zainstalować grę samą (G2NK) + fix 2.6 i zobacz czy się będzie uruchamiać, daj znać czy sam G2NK z fixem działa. Deinstalacja MSVCR nic by i tak nie dała, bo to komponenty z których korzysta g2o, a problem wskazuje na coś raczej związanego stricte z grą.
 7. Patrix

  Problem z uruchomieniem

  https://gothic-online.com.pl/forum/thread-2245.html https://forum.gram.pl/temat/34032-problem-z-gothic/ Podobny problem występował już u kogoś na g2o (i nie tylko). Nie jest to wina modu, mówisz że przed jak zainstalowałeś grę, to wszystko działało? Sterowniki aktualne? Może spróbuj je zreinstalować. Grę uruchamiasz na odpowiedniej karcie graficznej? (o ile masz zintegrowaną kartę graficzną, to może też być przyczyną).
 8. DX11 zainstalowałeś do katalogu System? Gdzie zainstalowałeś launcher G2O? Do głównego katalogu z grą, czy do katalogu system?
 9. Patrix

  Problem z uruchomieniem

  Spróbuj uruchomić grę na singlu i zobacz czy wywala to samo.
 10. Patrix

  Polskie znaki

  Czy posiadasz polską wersję gry? Czy posiadasz jakieś mody, które wprowadzają nową czcionkę? @edit Ten problem może występować tylko z dwóch powodów: 1.Kodowanie skryptu nie jest ustawione na windows-1250 i tego problemu nie doświadczasz tylko ty, a każdy gracz 2.Masz czcionkę nie polską, np: anglojęzyczną, przez co niewłaściwe znaki są pokazywane.
 11. Patrix

  No response from http server

  Addon to tylko dodatkowa zawartość, nie ma to jak się z serwerem http. Jeśli jakimś cudem problem przestał u ciebie występować, to na pewno nie przez pozbycie się addona :P.
 12. Patrix

  Wyrzuca mnie

  Gra się "zamyka", czy crashuje? Jakiś komunikat błędu się pojawia, np: ekran "Access Violation" ?
 13. Spróbuj dograć manualnie ten plik (0.1.6.dll) do Gra/version i zobacz czy problem zniknie. Gdyby problem nie zniknął, dograj plik "G2O_Proxy.dll" do głównego katalogu z grą. Oba pliki dołączam w swojej wypowiedzi. 0.1.6.dll G2O_Proxy.dll
 14. Patrix

  No response from http server

  Witam! Najpewniej jest to spowodowane addonem lub też kilkoma addonami, które nie są częścią serwera. Proponuję usunąć ów addony. Pozdrawiam - KillGorin Nope, nie masz racji. Jest to bug, który występuje u części osób na g2o. Ciężko dokładnie ustalić jego genezę, ale na serwerze pentagram i gdziekolwiek indziej ludzie też mieli ten sam problem. W dużym skrócie chodzi o to, że łącząc się z serwerem do gry, łączymy się również z serwerem http który stoi na tym samym adresie ip co serwer g2o (serwer http jest częścią serwera g2o), ale na innym porcie. Komunikat "no response from http server" mówi po prostu że serwer http nie zwrócił odpowiedzi. Ciężko powiedzieć co powoduje przyczynę tego problemu, ktoś mówił że to firewall, ale nie chce mi się w to wierzyć. Masz zainstalowanego jakiegoś antywirusa poza windows defenderem? @edit Spróbuj potwierdzić też to co napisał Pasiorson, może faktycznie reconnect na inny serwer pomaga, daj też znać o rezultatach.
 15. Patrix

  Access Voliaton

  Posiedzieliśmy trochę z Valeranem i próbowaliśmy ustalić przyczynę, można powiedzieć że częściowo nam się udało. Niestety, stare skrypty czy też nowe crashują, winowajcą nie są wprowadzone nowe rzeczy w addonie Elisium, a pakiety skryptowe Ikarus & LeGo które służą do edycji pamięci procesu gry, co pozwala na rozszerzone możliwości (można zrobić z tym dosyć sporo). Próbowaliśmy pójść krok dalej i ustalić dokładnie co jest nie tak, ale jeszcze nam się to nie udało, z tego co na razie zaobserwowaliśmy, to wszelkie modyfikacje pamięci wykonywane w kodzie Ikarusa powodują Access Violation, to zresztą widać na załączonym screenie, callstack również nie jest pokazany, ponieważ problem występuje na etapie wykonywania kodu w skryptach. Na pewno, jako rozwiązanie można zaproponować wyrzucenie Ikarusa oraz LeGo, bo głównie jest to używane TYLKO do wyłączenia deszczu. Później jeszcze może spróbuje ustalić dokładnie, co jest nie tak, osobiście jestem trochę ździwiony, bo inne rzeczy oparte na RE jak multiplayer czy pakiet Union działają bez zarzutów, wszystko wskazuje na to póki co, że głównym winowajcą jest Ikarus, tylko pytanie dlaczego? U mnie problem nie występuje, więc jest to trochę dziwne. Podniesienie uprawnień procesu gry (uruchom jako administrator) również nic nie daje, ale kto wie, może to kwestia uprawnień, jak będę miał chwilę wolną to postaram się jeszcze coś pomyśleć.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...