Skocz do zawartości
Vice

[Kapitan Straży] William Hertze

Recommended Posts

nazwa.png

img2.png

Zarys fabularny

William Hertze to liczący sobie niespełna trzydzieści pięć lat, zaprawiony w boju kapitan, którego do swej roli przygotowały pola bitew oraz kampanie wojenne porozrzucane po niemalże całym znanym świecie. Rodzina Hertze'ów od dekad znana była z kilku rzeczy - zamiłowania do potyczek, wina, ale przede wszystkim miłości do ojczyzny, jaką jest Laran. William jest godnym przedstawicielem swej rodziny i jak można się domyślać nie odstaje od całej reszty w żadnej z powyższych cech.

Straż miejska Wiltmarku to jak wiadomo główna siła utrzymująca porządek w obrębie murów Wiltmarku, a także poza nimi. Kapitan zdając sobie sprawę z powagi piastowanego stanowiska oraz brzemienia niesionego przez podległą mu jednostkę, robi wszystko by utrzymać ją w jak najlepszej formie fizycznej oraz psychicznej, co za tym idzie straż prowadzi regularne manewry ćwiczebne na wzór regularnego wojska. Nie zapomina także o utrzymywaniu wysokiego morale przymrużając oczy na wizyty strażników w domu publicznym czy też dbając o to by żołd oraz przywileje były zadowalające. Szczególnie kwestia finansów jest trudna ze względu na kiepski stan gospodarki Wiltmarku, jednak William robi wszystko by żołnierze dostawali regularną zapłatę za swą służbę - jak mawia - "Co nam po wzroście gospodarczym gdy zaniedbamy wojsko i to co zarobiliśmy zabiorą nam barbarzyńcy? (zazwyczaj dorzuca do tego kilka przekleństw)"

img1.png

Tradycyjny Kodeks zacnej Straży Wiltmarku 

I. Zawsze bądź oddany swemu Lordowi, ojczyźnie oraz bogu.

II. Respektuj strach ale nigdy mu nie ulegaj.

III. Rób dla swej jednostki i miasta tyle, ile tylko możesz. Nigdy nie ustawaj.

IV. Porażki i potknięcia znoś z honorem, ale nigdy nie daj się upodlić.

V. Bądź wzorem dla innych.

VI. Szanuj swych braci, a także tych, którzy na szacunek zasłużyli.

VII. Święte prawo broń przed niesprawiedliwością i nie pozwalaj by je łamano.

VIII. Nie odwracaj się gdy pomóc trzeba maluczkiemu.

IX. Dąż do prawdy, nie akceptuj kłamstwa.

X. O honor dbaj swój, oddziału oraz Pana. 

Wstępny plan ćwiczeń

Ćwiczenia odbywają się regularnie od dwóch do trzech razy w tygodniu. W skład treningu wchodzi:

Strzelanie z broni zasięgowej (kusze, łuki), lekcje szermierki, walka w zwarciu w czasie bitewnego zgiełku, udzielanie pomocy cywilom oraz rannym towarzyszom broni, rotowanie oddziałami w czasie potyczki (manewry oraz musztra), egzekwowanie prawa oraz znajomość kodeksu prawnego (lekcje teoretyczne prowadzone przez przez przedstawiciela władzy panującej)

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Witam :) Mój zamysł odgrywania postaci kapitana straży oraz przewodzenia jej opiera się na twardo nakreślonych zasadach, a także mimo oddania swoim ludziom, utrzymania zdrowego dystansu między żołnierzem a przełożonym. Jestem z zamiłowania pasjonatem wojskowości średniowiecza, a także renesansu i chciałbym wedle możliwości przemycić do rozgrywki  nieco żołnierskiej rzeczywistości jaka panowała we wspomnianych okresach. Postać, w którą mam plan się wcielić będzie rojalistą z krwi i kości, a co za tym idzie z pewnością wspomoże odbudowę potęgi Wiltmarku - myślę że temu podupadłemu miastu przyda się doświadczony w boju żołnierz.

Pozdrawiam i czekam na rozmowę :)

Edytowane przez Vice
Update Graficzny
  • Like 9

Podziel się tym postem

bardzo minimalistycznie, ale dałbym szanse bo pewnie lepszego kandydata w dzisiejszych czasach nie bedzie benc subskrybujcie kanał widzowie 

• Like 1

Podziel się tym postem

Chyba pierwsza do tej pory aplikacja, która jest dobra. Nie ma tu jakiegoś zbędnego wymyślania - czysto, przejrzyście. Jedyny delikatny szczegół to wiek, 35 lat to dość mało jak na tytuł kapitana straży z tak obfitym portfolio wojennym. Staż - jak na moje - jest zbyt krótki żeby pełnić rolę kapitana. Prędzej pasuje mi do jakiegoś sierżanta aczkolwiek cóż, to moje zdanie i gówno ono znaczy w tej kwestii. Powodzenia życzę. 

• Like 1

Podziel się tym postem

5 godzin temu, Grim napisał:

Chyba pierwsza do tej pory aplikacja, która jest dobra. Nie ma tu jakiegoś zbędnego wymyślania - czysto, przejrzyście. Jedyny delikatny szczegół to wiek, 35 lat to dość mało jak na tytuł kapitana straży z tak obfitym portfolio wojennym. Staż - jak na moje - jest zbyt krótki żeby pełnić rolę kapitana. Prędzej pasuje mi do jakiegoś sierżanta aczkolwiek cóż, to moje zdanie i gówno ono znaczy w tej kwestii. Powodzenia życzę. 

35 lat to jak najbardziej odpowiedni wiek. Ludzie w średniowieczu dożywali średnio trochę ponad 40. Według mnie też aplikacja dobra, więc niech będzie, że jestem na tak.

Podziel się tym postem

Ale panie RiseOne, to nie jest średniowiecze bo Xardas żył więcej niż 100 lat i na nagrobkach w Gothic 2 ludzie mają też więcej niż 100 lat, a nie wszyscy umarli ze starości, więc gadanie że gothic to prawie jak średniowiecze z naszego świata to głupie.

Co do tej aplikacji to jest dobrze zrobiona. Widać napracowanie. Są obrazki i nawet takie żółte kreski co oddzielają OOC od IC. Dobrze napisana. Polecam.

Edytowane przez Zenon
  • Thanks 2

Podziel się tym postem

W dniu 11.10.2019 o 02:31, Grim napisał:

Długo zastanawiałem się nad wiekiem pasującym do kapitana i po dłuższym namyśle uznałem że trzydzieści pięć lat będzie optymalne. Postać spędziła ostatnie piętnaście lat życia budując swoje wojskowe portfolio (co mam w planach pokrótce opisać w biografii) i myślę że to spory staż w zawodzie :) William nie będzie może weteranem o siwej brodzie sięgającej pępka, ale z pewnością doświadczonym żołnierzem, który przez stan rycerski zazwyczaj prowadził do boju, a nie był prowadzony. 

• Like 1

Podziel się tym postem

Aplikacja spodobała mi się, jest zrobiona całkiem rzetelnie i estetycznie. Co do OOC, to powiem, że też jestem pasjonatem wojskowości średniowiecza i renesansu, także mam nadzieję, że dogadamy się co do tej kwestii w samej grze (choć oczywiście żadnego znaczenia nie ma co powiem, ale fajnie będzie mieć z kim pogadać na ten temat i zobaczyć to w praktyce). Chętnie dołączę do tak zacnego towarzystwa z tak szczytnym celem😁, właściwie to buduje moją postać pod strażnika i smutno by było gdyby się nie załapała😏

PS: Fajna profilówka, uwielbiam Simsonów.

• Like 1

Podziel się tym postem

Bardzo niewiele, nie na tyle abym się przekonał. Krótki opis postaci jest, to dobrze, ale kurcze zabrakło mi trochę tego co byś wniósł/zrobił dla straży. Jest wspomniane oczywiście, że chciałbyś odbudować potęgę Wiltmarku, jakiś kodeks którego zapewne mieliby przestrzegać strażnicy i krótkie przedstawienie treningów, ale co dalej? Wiem, pewnie za wiele wymagam, bo większość rzeczy dopiero zapewne wyszłoby w praniu podczas rozgrywki, ale jakiś mam niedosyt, np. stylu prowadzenia przez ciebie straży, cech szczególnych charakteru itp. Niby wspomniałeś w OOC jaką drogą podążałby twój bohater, ale ja bym to wolał ujrzeć bezpośrednio w IC w aplikacji. 

Podziel się tym postem

Godzinę temu, Goloriado napisał:

Bardzo niewiele, nie na tyle abym się przekonał. Krótki opis postaci jest, to dobrze, ale kurcze zabrakło mi trochę tego co byś wniósł/zrobił dla straży. Jest wspomniane oczywiście, że chciałbyś odbudować potęgę Wiltmarku, jakiś kodeks którego zapewne mieliby przestrzegać strażnicy i krótkie przedstawienie treningów, ale co dalej? Wiem, pewnie za wiele wymagam, bo większość rzeczy dopiero zapewne wyszłoby w praniu podczas rozgrywki, ale jakiś mam niedosyt, np. stylu prowadzenia przez ciebie straży, cech szczególnych charakteru itp. Niby wspomniałeś w OOC jaką drogą podążałby twój bohater, ale ja bym to wolał ujrzeć bezpośrednio w IC w aplikacji. 

Dziękuję Ci za rzeczową i konstruktywną opinię. Od początku moim zamysłem było zawrzeć w podaniu jedynie to co najważniejsze, nie rozwlekając się nad rzeczami, które i tak wyjdą dopiero w grze. Wielokrotnie byłem świadkiem ludzi, którzy pisali niezwykle rozbudowane podania i podawali listy wymyślnych (i ich zdaniem innowacyjnych...) rzeczy, które miały zrobić ze straży coś wspaniałego. Prawda niestety okazywała się najczęściej (jak nie zawsze) smutna i przyziemna. Straż jest grupą, którą po prostu wystarczy dobrze i sumiennie prowadzić - i tyle. Nie potrzeba do tego szeregu innowacji i wymyślnych planów. 

Postać przybliżyłem w stopniu, który nakreśla jakim dowódcą będzie. Jeżeli będę pisał biografię postaci to z pewnością znajdę w niej miejsce na opis charakteru.

Pozdrawiam

Podziel się tym postem

Zarys fabuły jak dla mnie fajny i klimatyczny. Dodaje pikanterii :v. Zdjęcia i czcionka również sprawiają, że całe podanie jest przyjemne dla oka.

Kodeks, jak dla mnie, to też całkiem ciekawy pomysł, ale chyba przydałyby mu się pewne zmiany, aby nie sprawiał wrażenia kodeksu "dzielnych i miłosiernych rycerzyków".

Na koniec została musztra, plany ćwiczeń i nauka kodeksu prawnego. Dwa pierwsze wydają się banalne, jednak ciekawie poprowadzone mogą być super czynnością. Jeżeli chodzi o naukę prawa, ta również odpowiednio poprowadzona może być ciekawa.

No zobaczymy jak to będzie :D. Życzę powodzenia.

Ocena w mojej subiektywnej skali: 7/10

• Like 1

Podziel się tym postem

Dziękuję za wszystkie komentarze, Panowie. Naprawdę miło mi że kilka osób uwierzyło we mnie :) Niestety jestem zmuszony wycofać się z aplikacji. Dostałem propozycję pracy, na której bardzo mi zależy, a która wymaga regularnej nauki wieczorami. Już teraz wiem że jeżeli zostałbym kapitanem to nie mógłbym wykonywać swoich obowiązków tak jak należy. Przepraszam, ale i mam nadzieję że i tak spotkamy się w grze kiedy wszystko ogarnę. 

Pozdrawiam, Adrian

• Like 3

Podziel się tym postem

Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...