Skocz do zawartości
Madbowski

Gerduin Rdzawo Brody

Recommended Posts

0LNah73.png

NARODZINY

Gerduin, zwany później Rdzawobrodym urodził się na jednej z wysp położonych na północ od Archolos.
Jego ojcem był jeden z wojowników jarla natomiast matką była zwykła kobieta zajmująca się chatą i gospodarstwem.
Jego lud zamieszkiwał osadę Menegroth, tam też się wychował i żył przez długi okres czasu.

YfLXxDD.jpg

DORASTANIE

Jako młody wiking po osiągnięciu dwunastu wiosen przechodził rytuał. Był to rytuał polegający na wejściu w kolejny etap życia. 
Od tamtej pory szkolono Gerduina w walce mieczem, rzemiośle, nawigacji, żeglowaniu oraz w innych rzeczach ułatwiających przeżycie.
Chłopak nie wyróżniał się niczym charakterystycznym z grupy, był zwykłym młodzieńcem ,który fascynował się przyrodą, łodziami oraz sztuką kowalstwa.
Dzień przed osiemnastymi urodzinami każdego młodego wikinga przygotowywanego i szkolonego przez te kilka ostatnich lat poddawano próbie.
Każdy wiking miał inny test, który odbywał się innego dnia. Charakter próby układała rada starszych na czele ,której stał jarl.
Jako ,że Gerduin uwielbiał przyrodę, łodzie i kowalstwo poddano go próbie związanej z tymi rzeczami. Wysłano chłopaka w dzikie ostępy gdzie miał przeżyć tydzień.
Po powrocie miał wybrać sobie jedną łódź i przepłynąć do sąsiedniej osady. Tam miał znaleźć kowala, zatrudnić się u niego po czym wykuć swój pierwszy miecz.
Po kilku dniach Gerduin wrócił do wioski gdzie przyjęto go jako pełnoprawnego mieszkańca, wojownika.

KBjZBhd.jpg

WIEK DOROSŁY

Gerduin jako dorosły mężczyzna zaczął wypływać z drużynami wojów w dalekie regiony by grabić,plądrować i brać swych wrogów w niewolę.
Zdobywał coraz to większe doświadczenie w posługiwaniu się bronią białą oraz w żegludze i nawigacji.
Podczas jednej z bitew ruszył w stronę wrogów wraz ze swymi kompanami siekąc ,rąbiąc nie bacząc czy był to wojownik czy bezbronny wieśniak.
Wtedy to pod koniec rzezi,kiedy kurz bitewny opadł ludzie zobaczywszy Gerduina dali mu przydomek Rdzawobrody ponieważ miał całą twarz we krwi, która spływała mu po brodzie zabarwiając ją.
Po powrocie do domu Gerduin zaproponował kolejną wyprawę. Tym razem nie na północ a na południe. Chciał popłynąć w nieznane i zdobyć nowe bogactwa i sławę.
Nie znalazł on chętnych na taką podróż więc przekupił kilku mieszkańców osady, wziął małą łódź i popłynął z nimi na otwarte wody kierując się na południe.
Po kilku dniach żeglugi wszyscy byli wyczerpani. Nie widzieli bowiem żadnego lądu a zapasy żywności i słodkiej wody zaczęły się kurczyć. Postanowiono ,że powróci się w te regiony innego dnia.
Podczas powrotu nastał sztorm. Fale były tak wysokie ,że bez większego problemu wywróciły łódź a załoga poszła na dno. 

Następnego dnia Gerduin Rdzawobrody na wpół nagi,wyczerpany ocknął się na plaży. Nie wiedział gdzie jest ale wiedział ,że musi się dowiedzieć co to za miejsce...

OOC

Siema. Z tej strony Madbowski. Chciałbym w pierwszej kolejności napisać ,że to będzie mój pierwszy raz jeśli chodzi o rp z gothic, niemniej jednak mam doświadczenie z rp. Chciałbym wam zaprezentować powyższą biografię jako coś oryginalnego. Będę wrzucał tutaj ss z gry z opisami i rozmowami z innymi graczami. Mógłbym wymyślić dłuższą biografię mojej postaci lecz wolę by takowa historia układała się podczas gry. Nie wiem czym będę chciał się tu zajmował. Wszystko wyjdzie w grze. Tak więc do zobaczenia w in game :) 

Edytowane przez Madbowski
  • Like 2

Podziel się tym postem

1. Rdzawobrody pisze się razem, tak samo jak Czarnobrody.

2. Co ma wnieść HU do biografii to ja pojęcia nie mam...

3. Masa powtórzeń, problemów z przecinkami (to jednak można powiedzieć o 90% biografii tutaj).

4. Inspiracje "Wikingami" mogłyby być trochę mniej oczywiste...

Także no, jest jak jest. Ale spokojnie, jak na pierwszy raz to nie ma aż tak źle ;). Potrzebujesz trochę praktyki, ale to już raczej poza RP w Gothicu, bo tutaj raczej ciężko nauczyć się pisania dobrych tekstów. Musisz przede wszystkim poćwiczyć nad środkiem przekazu - jeżeli zaczniesz mocniej myśleć przy poprawnej pisowni, ciekawe historie również przyjdą z czasem.

• Like 1

Podziel się tym postem

Akat jak na pierwszy raz może być. I tak lepsza KP niż większość na tym forum faken mordeczko powodzenia w gierce i popraw przecinki faken subujcie finowie i lajkujcie 

• Thanks 1

Podziel się tym postem

Tekst może być, ale na boga proszę, błagam używaj jakiegoś ustandaryzowanego formatu obrazków. Nvm 820x290, 660x300 czy coś, ale jednolitych rozmiarowo, bo te różnice mnie kolą w oczy bardzo. 

• Like 1

Podziel się tym postem