Skocz do zawartości
Imperator

Klasztor na wyspie Archolos

Recommended Posts


HjWww4s.png

 

Klasztor na wyspie Archolos

 

Historia tego miejsca zatarła się zbiegiem czasu, stając się legendą, o której mogą szeptać już tylko ci, których od dawna nie ma wśród żywych. Piętno tych zdarzeń odbija się echem w wieczności, mimo iż opowieść przemilczano przez pergaminy, ci, którzy żyją dziś wewnątrz klasztornych murów, być może zdają sobie sprawę z wydarzeń jakie miały miejsce w tej krainie, setki lat temu gdy pradawni czczący Innosa pozostawili po sobie niezatarte piętno wznosząc świątynie, które stały się azylem dla ludzi szukających bezpiecznej przystani w czasach gdy zło zesłane na świat przez boga ciemności pustoszyło świat. Być może ten, kto chciałby usłyszeć historię, poznałby opowieść o odkryciu ruin, na których powstała ta świątynia, wzniesiona na zgliszczach tego, co dawno temu zostało zniszczone. Ruiny prawie zapomniane i nieodwiedzane do chwili gdy magowie ognia przebyli morze na zaproszenie rodu z Archolos, który to opłacił i wybrał miejsce na przyszły klasztor, uznając, iż magowie będą istotnie ważni dla wciąż rozwijającego się miasta, niewątpliwie mądre posunięcia, o czym zaświadczyć mogą przyszłe wydarzenia jakie miały miejsce na wyspie. Odkąd rozniosło się w mieście i w świecie przez głupie bajania mieszczan, znajdują się tacy co to myślą, że plagę zesłali bogowie na niepokorny lud zatracający prawdziwą wiarę w Innosa. Mówią również niekiedy o skrzyniach wypełnionych skarbami skrzętnie skrytych przez barbarzyńców w czeluściach gór. Znalazło się wielu głupców ignorujących ostrzeżenia magów, samozwańczych bohaterów marzący o bogactwie majaczącym się na horyzoncie. Być może ten, kto chciałby usłyszeć bajkę musi zawierzyć bajaniom głupców, jakoby relikt z przeszłości ukryty głęboko w podziemiach klasztoru był przyczyną plagi nawiedzającej Undabar.  Obiekt ten jest jednym z kilku głównych ośrodków magii na świecie, zachowanych w rękach ludzi do dnia dzisiejszego. Istnieje w tym miejscu wyjątkowo silna emanacja magii, wzmacniana przez aurę nieznanego, zdaje się, iż tutejsi magowie poczynili pewne odkrycia i ukryli swe sekrety głęboko w najciemniejszych zakamarkach klasztoru na wzgórzu, do którego wstęp mają tylko ci, którzy oddali swe życie po wieczne czasy bogowi ognia.

 

Teraźniejszość:

Klasztor odgrywa znaczącą rolę w społeczeństwie, gromadząc wokół siebie ludzi wykształconych, obdarzonych magicznymi mocami. Magowie służą radą oraz pomocą magiczną. Chętnie dzielą się swoją wiedzą, szkoląc nowicjuszy na przyszłych magów. W murach klasztoru każdy po otrzymaniu odpowiedniego pozwolenia może prowadzić eksperymenty magiczne, unikając niechęci i niepotrzebnych utarczek z gawiedzią nierozumiejącej potęgi magii. Niektórzy magowie poświęcają swoje życie, by móc głosić słowa Innosa wśród pospólstwa, będąc ich przewodnikami duchowymi. Do podstawowych usług klasztoru należy prowadzenie lecznicy w mieście, przez większość czasu za drobną opłatą z jedno dniowym wyjątkiem, kiedy to przyjmuje najbiedniejszych za darmo. Chętni magowie i nowicjusze prowadzą szkółkę w sobotę dla każdego  w której przez kilka godzin uczą: czytania, pisania, podstawowej matematyki, historii, znajomości roślin oraz wszystkiego co wiedzą o bogach, a za opłatą poszerzają swój zakres usług o wybrane dziedziny nauki. Produkcja oraz sprzedaż zwojów i mikstur należy do podstawowych działań klasztoru. 

 

Arcymistrz kręgu ognia na wyspie Archolos: 

Casthar był jednym ze znamienitych magów pochodzący z Myrtany. Wraz z innymi magami, wyruszył na Archolos, gdzie miał założyć klasztor. Podczas pobytu na wyspie prowadził rozliczne wykopaliska, odkrywając głęboko zakopane skarby minionej epoki. Od czasu plagi nieumarłych, blokującej skutecznie wszelkie szlaki w góry. Casthar odczuwając zło czające się w górach, poświęcił swe życie badaniom natury plagi. Gdy pojawił się ,,kwiat” rycerstwa wyspiarskiego na próżno zdały się tłumaczenia, wręcz błagania arcymistrza, by sir Dariusz Kraus wstrzymał swe siły i ustąpił do czasu zakończenia badań, następnego dnia rzeka spłynęła krwią, budząc trwogę w sercach mieszkańców miasta. Dziś skupia się przede wszystkim na walce z plagą nieumarłych. 

 

Kustosz biblioteki klasztornej:
Nestor, w przeciwieństwie do arcymistrza kręgu ognia Casthara, pochodzi z Archolos, a mianowicie z Wiltmarku, do którego klasztor został przyłączony. Wraz ze swymi braćmi w wierze prowadził wykopaliska na wschodzie od miasta, w pradawnej twierdzy Undabar, odkrywając nowe znaczenie odnalezionego tam języka runicznego. Runy fascynowały go od zawsze swą enigmatyczną aurą i uniwersalnymi sposobami użytkowania. Nic więc dziwnego, że wiele czasu spędzał na przeszukiwaniu klasztornych zbiorów celem rozszerzenie swej wciąż niewielkiej wiedzy. Nestor do dziś pełni rolę kustosza klasztornej biblioteki, skryby, a także nauczyciela języka runicznego.

 

 

Edytowane przez Imperator
Zmiana z gildii na klasztor.
  • Like 3

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...