Skocz do zawartości
Jaskier

Zadania & Postacie fabularne

Recommended Posts

n9Q9lPd.png

W samym mieście Wiltmark, czy poza jego granicami nie brakuje pracy dla ludzi, którzy chcieliby dorobić kilka złotych monet, nie brak również wyzwań dla śmiałków, którzy gotów są stawić czoła przeciwnościom losu, by zyskać rozgłos, sławę i pieniądze. Jak już pewnie mogliście się domyślić, temat ten zawierać będzie w sobie informacje na temat zadań dostępnych na serwerze, a także o związanych z nimi postaci fabularnych. Z racji, iż wstęp mamy już za sobą, przejdźmy do rozwinięcia tych dwóch kwestii, aby nakreślić wam sposób ich działania.

 

 

  • Zadania ~ poboczne & fabularne

Motyw zadań jest już znany praktycznie wszystkim. W dziale tym znaleźć będziecie mogli przede wszystkim zadania fabularne oraz poboczne, za których wykonanie gracze będą mogli otrzymać odpowiednią nagrodę uzależnioną od trudności wykonywanego zadania. Czasem będzie to zwykła pomoc przy odbudowie mostu, a czasem wyparcie dzikiej zwierzyny z pobliskiego obozu myśliwych. Zdarzyć się również może, że zadania, z którymi przyjdzie się wam zmierzyć, będą wymagały specjalnego przygotowania, a i czasem to nie będzie gwarancją powodzenia misji. 

 

Ważną rzeczą, z którą muszą liczyć się wszyscy gracze chcący wykonywać zadania [FABULARNE] jest fakt, iż porażka w czasie ich wykonywania, a mamy tu na myśli śmierć waszej postaci, kończyć się będzie permanentną blokadą wirtualnego wojownika; oczywiście są odstępstwa od tej reguły w przypadku błędów wynikających z niedociągnięć silnika gry, lub tych, które wynikły przypadkiem, bez udziału graczy. Swobodniej mogą poruszać się oczywiście gracze, którzy wykonują zadania [POBOCZNE] gdyż porażka w nich skutkować jedynie będzie niepowodzeniem misji i koniecznością odpowiedniej rehabilitacji po nieudanej wyprawie.

 

Oczywiste jest, iż zadań nie można rozpocząć „od tak” - wszystkie zadania zostają zlecane za pośrednictwem Mistrzów Gry, przez których są one również nadzorowane przez cały czas ich trwania. Wyjątkiem są niektóre zadania poboczne, których powodzenie będzie zależeć również od dokumentacji w postaci screenshotów robionych przez graczy wykonujących dane zadania. W zależności od kreatywności i sposobu wykonywanego zadania, Mistrzowie Gry będą mogli przydzielić graczom dodatkowe nagrody za ich ciekawą rozgrywkę.

 

Kolejną sprawą jest to, iż zadania będzie można wykonywać na różnoraki sposób. Czasem będzie można nająć grupę najemników, która pomoże graczom w walce z potworami, czasem przekupić strażników miejskich czy wynająć przewodnika, który bezpiecznie doprowadzi nas do celu, sposobów będzie mnóstwo, a podsuwać je będą Mistrzowie Gry sprawujący pieczę nad danym wydarzeniem. To od zaangażowania graczy i chęci dokładnych przygotowań do wyprawy będzie zależeć przebieg wydarzeń. Będziecie musieli zdecydować, czy wydać sporą ilość monet na najęcie elitarnej grupy wojowników czy spróbować własnych sił i zatrzymać pieniądze dla siebie, ale podwoić ryzyko niepowodzenia misji.

 

Zadania są wykonywane grupowo, a w celu ich podjęcia należy napisać na forum bądź serwerze discord do jednego z Mistrzów Gry wiadomość, zawierającą listę osób, które daną misję są chętne wykonać. Ustalony zostanie wówczas termin odegrania questa. Jeżeli pojawi się zadanie przeznaczone do wykonania przez pojedynczą osobę, wówczas zostanie ono odpowiednio oznaczone.

 

  • Postacie Fabularne

Wyżej wspomnieliśmy, iż Mistrzowie Gry zlecać będą zadania, których wykonania podjąć się będą mogli wszyscy poszukujący przygód mieszkańcy wyspy Archolos. Będą to robić za pośrednictwem postaci fabularnych, które pojawiać się będą losowo, we wszelakich miejscach na mapie - spotkać ich nie będzie trudno, lecz to finalnie od graczy zależeć będzie, jak potoczy się cała rozmowa. Postacie fabularne służyć będą nie tylko do zlecania i nagradzania graczy, ale także pojawiać się będą w wielu prozaicznych sytuacjach w celu urozmaicenia rozgrywki biznesom, organizacjom przestępczym czy zwykłym graczom.

 

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...