Skocz do zawartości
Jaskier

Aplikacje - ważne informacje

Recommended Posts

qmYSBRY.png

Dział Aplikacji służy przede wszystkim tym, którzy chcieliby poprowadzić własną działalność gospodarczą na terenie miasta Wiltmark lub zainteresowani byliby stworzeniem ugrupowania o charakterze przestępczym. Z reguły pozostawiamy graczom kompletą dowolność w tworzeniu organizacji czy przedsiębiorstw - zaznaczyć jednak trzeba, iż wszystkie pomysły odbiegające w znacznym stopniu od uniwersum Gothic oraz od fabuły serwera będą od razu odrzucane bez podania konkretnej przyczyny. Aplikacje powinny zawierać przede wszystkim historię powstawania całego przedsięwzięcia, a także opis tego, czym dana organizacja/biznes będą się zajmować. Niewymaganą, ale mile widzianą rzeczą jest swoista notatka OOC, która wyjaśni dokładnej, cóż autor miał na myśli. Gracze, którzy chcieliby stanąć na czele swojego projektu, mogą wybrać pomiędzy dwiema dostępnymi ścieżkami:

 

  • Biznes 

Gracze, którzy zdecydują się na prowadzenie własnej działalności, zobowiązani są do stworzenia aplikacji, która zawierać będzie w sobie wszystkie wymienione wyżej informacje. Wymaganym jest stworzenie tematu zawierającego nazwę przedsiębiorstwa (IC) np. [KARCZMA] „nazwa-przedsiębiorstwa”, która nawiązywać będzie w ciekawy, klimatyczny sposób do wykonywanej przez rzemieślnika działalności. Dostępnych opcji jest od groma, począwszy od karczmarza, kowala, a na gorzelniku kończąc. Od aplikacji wymagamy przede wszystkim prostego i schludnego przekazania prezentowanej treści.  

 

  • Organizacja przestępcza

Gracze, którzy zdecydują się na stworzenie i prowadzenie ugrupowania o charakterze przestępczym muszą wykazać się oczywiście o wiele bardziej niż osoby, które aplikują na rzemieślnicze miejsca pracy. Dużą i zauważalną różnicą jest to, iż wszystkie organizacje, niezależnie od ich charakteru, muszą być tworzone kompletnie od zera, nie ma możliwości przedstawienia swoich przestępczych dokonań bezpośrednio w historii. Możliwe jest tworzenie rodów, ale ich przestępcza działalność zacząć się może bezpośrednio po zaakceptowaniu aplikacji na organizację przestępczą. Wymagane są również te rzeczy, które wymienione zostały na samym początku wątku. Tematy powinny być zapoczątkowane w bardzo podobny sposób, w nazwie powinno znajdować się [ORGANIZACJA PRZESTĘPCZA] „nazwa-organizacji”, a także jak w przypadku biznesów, tematy powinny być napisane schludnie, zawierać w sobie historię powstania grupy, czy to przez istniejący już ród, czy dopiero co utworzoną grupę łobuzów, a także jej charakter nie powinien odbiegać od znanych nam realiów uniwersum.

 

Życzymy oczywiście powodzenia i zapraszamy do tworzenia różnorakich grup i przedsiębiorstw!

 

 

  • Like 2

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites

Obecnie poszukujemy graczy, którzy chcą objąć następujące stanowiska:

(Stanowiska typu Kapitan Straży i tym podobne powinny być zapoczątkowane nazwą [Straż Miejska] itd.)

 

Kapitana Straży Miejskiej (wraz z sierżantem i kilkoma strażnikami)

Zarządcę kopalni

Stowarzyszenia myśliwych

Łuczarza

Kowala

Płatnerza

Właściciela ziemskiego

Alchemika

Gildii magów (mag i dwójka nowicjuszy)

Karczmarza (karczma poza miastem)

Właściciela winnicy

Bibliotekarza

 

Z racji tego, iż wielu przedsiębiorców może posiadać swoich własnych czeladników, niemożliwym jest napisanie podania na już zajęte stanowisko. Wszystkie miejsca pracy, które zostaną przez kogoś zajęte, będą widoczne na tej liście z widocznym przekreśleniem.

  • Like 5

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites

Pragnę wspomnieć, że każda aplikacja na powyższe stanowiska będzie oceniana według wcześniej obranych kryteriów oceniania. O ile podania na biznesy będą oceniane nieco lżej niż te na ważniejsze stanowiska(Kapitan straży, Sekretarz), nie zmienia to faktu, że prosimy o pisanie aplikacji z pełnym zaangażowaniem. Każda wymieniona wyżej funkcja jest bardzo ważna, jako iż każda praca jest powiązana z inną.

Powracając jednak do tematów kryterium oceniania, w aplikacjach ważne są tylko głosy członków ekipy Elisium Roleplay, choć komentarze ze strony innych graczy także są mile widziane, jedynie nie brane pod uwagę przy sumowaniu punktów uzyskanych przez piszącego podanie. Zakończywszy słowo wstępu, ogłaszam jak przebiega rekrutacja:

 

• Aplikujący składa podanie w tym dziale, rozpisując się na temat swojego biznesu bądź stanowiska władzy i starając się wyczerpać temat swoimi pomysłami i kreatywnością. Wzoru nie ma, liczymy na wasze zaangażowanie.

• Aplikacja jest wstępnie rozpatrywana w zakresie estetyki wykonania, a także ilości informacji w niej zawartych.
• Po podsumowaniu punktów wcześniejszych, ekipa wygłasza swoje opinie na temat kandydata.
• Najważniejsza część. Wiemy naturalnie, że nie każdy ma smykałkę do pisania dobrych aplikacji, a także Ci, którzy piszą dobre podania, są w stanie całkowicie zniszczyć swój wizerunek po zostaniu przyjętymi. Dlatego też wprowadzamy system rozmów kwalifikacyjnych. Dwóch członków ekipy Elisium Roleplay wraz z kandydatem przeprowadzą rozmowę pisemną w prywatnej konferencji przez Discord. Zostaną tam zadane dodatkowe, szczegółowe pytania, sprawdzone zostanie prowadzenie akcji przez kandydata na bazie przykładowych sytuacji, które mogą mieć miejsce. Jest to najważniejsza część całego procesu rekrutacyjnego, jako iż to z niego otrzymać można najwięcej punktów rekrutacyjnych. Rozmowa nie będzie spontaniczna, lecz umówiona na konkretną godzinę, by dać czas na przygotowanie się.
• Punkty zostają zsumowane, a ich łączna liczba wstawiona pod aplikacją kandydata. Wątek zostaje wtedy zamknięty.
• Rekrutacja na dane stanowisko kończy się krótki czas po zamknięciu składania podań. Z grona zainteresowanych wybierani na posady zostają Ci, którzy posiedli największą liczbę punktów ze wszystkich.

  • Like 3

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...