Skocz do zawartości
Jaskier

Aplikacje - ważne informacje

Recommended Posts

qmYSBRY.png

Dział Aplikacji służy przede wszystkim tym, którzy chcieliby poprowadzić własną działalność gospodarczą na terenie miasta Wiltmark lub zainteresowani byliby stworzeniem ugrupowania o charakterze przestępczym. Z reguły pozostawiamy graczom kompletą dowolność w tworzeniu organizacji czy przedsiębiorstw - zaznaczyć jednak trzeba, iż wszystkie pomysły odbiegające w znacznym stopniu od uniwersum Gothic oraz od fabuły serwera będą od razu odrzucane bez podania konkretnej przyczyny. Aplikacje powinny zawierać przede wszystkim historię powstawania całego przedsięwzięcia, a także opis tego, czym dana organizacja/biznes będą się zajmować. Niewymaganą, ale mile widzianą rzeczą jest swoista notatka OOC, która wyjaśni dokładnej, cóż autor miał na myśli. Gracze, którzy chcieliby stanąć na czele swojego projektu, mogą wybrać pomiędzy dwiema dostępnymi ścieżkami:

 

  • Biznes 

Gracze, którzy zdecydują się na prowadzenie własnej działalności, zobowiązani są do stworzenia aplikacji, która zawierać będzie w sobie wszystkie wymienione wyżej informacje. Wymaganym jest stworzenie tematu zawierającego nazwę przedsiębiorstwa (IC) np. [KARCZMA] „nazwa-przedsiębiorstwa”, która nawiązywać będzie w ciekawy, klimatyczny sposób do wykonywanej przez rzemieślnika działalności. Dostępnych opcji jest od groma, począwszy od karczmarza, kowala, a na gorzelniku kończąc. Od aplikacji wymagamy przede wszystkim prostego i schludnego przekazania prezentowanej treści.  

 

  • Organizacja przestępcza

Gracze, którzy zdecydują się na stworzenie i prowadzenie ugrupowania o charakterze przestępczym muszą wykazać się oczywiście o wiele bardziej niż osoby, które aplikują na rzemieślnicze miejsca pracy. Dużą i zauważalną różnicą jest to, iż wszystkie organizacje, niezależnie od ich charakteru, muszą być tworzone kompletnie od zera, nie ma możliwości przedstawienia swoich przestępczych dokonań bezpośrednio w historii. Możliwe jest tworzenie rodów, ale ich przestępcza działalność zacząć się może bezpośrednio po zaakceptowaniu aplikacji na organizację przestępczą. Wymagane są również te rzeczy, które wymienione zostały na samym początku wątku. Tematy powinny być zapoczątkowane w bardzo podobny sposób, w nazwie powinno znajdować się [ORGANIZACJA PRZESTĘPCZA] „nazwa-organizacji”, a także jak w przypadku biznesów, tematy powinny być napisane schludnie, zawierać w sobie historię powstania grupy, czy to przez istniejący już ród, czy dopiero co utworzoną grupę łobuzów, a także jej charakter nie powinien odbiegać od znanych nam realiów uniwersum.

 

Życzymy oczywiście powodzenia i zapraszamy do tworzenia różnorakich grup i przedsiębiorstw!

 

 

  • Like 5

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites

Obecnie poszukujemy graczy, którzy chcą objąć następujące stanowiska:

(Stanowiska typu Kapitan Straży i tym podobne powinny być zapoczątkowane nazwą [Straż Miejska] itd.)

 

Kapitana straży miejskiej (wraz z sierżantem i kilkoma strażnikami)

Sierżanta milicji (wraz z kilkoma milicjantami - odpowiednik straży miejskiej w dolnym mieście)*

Kopalnia*

Stowarzyszenie myśliwych (w dolnym i górnym mieście [oprócz tego przyczółek poza miastem])

Zakład łuczarski

Zakład kowalsko-płatnerski (w dolnym i górnym mieście [po jednym kowalu i płatnerzu na zakład])

Farma

Zakład alchemiczny (w dolnym i górnym mieście)

Klasztor (arcymag, dwójka magów i kilku nowicjuszy)*

Karczma (w dolnym i górnym mieście)

Winnica (dodatkowo dwa pola z winoroślą poza miastem)

Urząd miasta (trzech pracowników: wydawanie glejtów, zbieranie podatków, nadawanie obywatelstwa)*

Dom aukcyjny

Zakład krawiecki

Stowarzyszenie drwali (warsztat w mieście)

Kasyno

Organizacja przestępcza (Arena)

 

* wymaga kontaktu z Mistrzem Gry przed próbą aplikowania

 

Z racji tego, iż wielu przedsiębiorców może posiadać swoich własnych czeladników, niemożliwym jest napisanie podania na już zajęte stanowisko. Wszystkie miejsca pracy, które zostaną przez kogoś zajęte, będą widoczne na tej liście z widocznym przekreśleniem.

  • Like 10

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...