Skocz do zawartości
Jaskier

Orkowie

Recommended Posts

pcrVk7d.png

 

Orkowie... Przez wielu spostrzegani jako zwykłe bestie, stworzone przez samego Beliara, tylko i wyłącznie by siać chaos, oraz zniszczenie. Jest wiele wersji, jednak ta pewna, potwierdzona mówi jasno. Orkowie to bardzo stara rasa humanoidów. Od niepamiętnych lat toczą nieskończoną wojnę z rasą ludzką. Posługują się bardzo niebezpiecznym orężem, które w rękach ludzkich zwykle staje się bezużyteczne z racji na rozmiary ogromnych halabard, oraz toporów. Rasa ta pochodzi z północnych ziem, na których powstały pierwsze klany. Na tę chwilę orków możemy podzielić na dwa klany; zamieszkujące wyspę Khorinis, oraz Myrtane. Czy swoi waleczni bracia różnią się czymś od siebie? Otóż tak, są między nimi zauważalne różnice, które dostrzegłby nawet ślepiec. Klany orków zamieszkujące wyspy Khorinis są spostrzegane przez ludzi jako bardzo prymitywna rasa, ich wygląd przypominający wielką, zgarbioną małpę sprawia wrażenie, że nie mogą być to inteligentne osobniki. Swoim wyposażeniem oraz architekturą przypominają ludzkość, sprzed kilkuset lat. Klany te również nigdy nie były przyjazne dla ludzi, od zawsze byli wrogo do nich nastawieni, a każde ich spotkanie kończyło się krwawą walką, do ostatniej kropli krwi. Nie jest im znany język ludzi, jednak nieliczni osobnicy zdołali się go nauczyć, głównie tutaj chodzi o orkowych niewolników, którzy niefortunnie trafili w łapska swych odwiecznych wrogów, jako przymusowa siła robocza. To oni właśnie posiedli ową zdolność słuchając stale ludzkich pogawędek. Koniec końców mimo iż te klany wydają się bardzo prymitywne, to jednak posiadają wyszkolonych obozowiczów, którzy znają się na wytwarzaniu broni, pancerzy, oraz niebezpiecznych machin wojennych. Faktem jest, iż orkowe klany z Khorinis mogą przypominać zwykłe potwory, jednak to na swój sposób inteligentna i niebezpieczna rasa, która udowodniła już wiele razy swoją wyższość. Idąc dalej, pozostały nam jeszcze klany zamieszkujące Myrtanę. Ci zaś wydają się już bardziej rozwiniętą rasą w przeciwieństwie do swych braci z wyspy Khorinis, można powiedzieć że wyglądają bardziej ludzko. Swoją posturą przypominają w jakimś stopniu człowieka, a ich biegła umiejętność we władaniu ludzką mową tylko to podkreśla. Uzbrojenie walecznych humanoidów również różni się od siebie, jednak głównie chodzi tutaj o ubiór, oraz pancerze które w pewnym stopniu mogą już przypominać coś, w czym mógłby chodzić człowiek. Skoro już mówimy tutaj o ludziach - Orkowie z kontynentu nie są do nich nastawieni w identyczny sposób, jak ich mniej rozwinięci bracia. Nadal pałają ogromną nienawiścią do ludzi, którzy dla nich są niczym innym jak nędznymi robakami pełzającymi głęboko pod ziemiąm, jednak potrafią z nimi nawiązać jakiś kontakt, czyli prostym słowem - porozmawiać. Klany te jak widać różnią się od siebie w sporym stopniu, jednak łączą je dwie rzeczy - ich wyznanie oraz wspólny język, którym posługują się od tysięcy lat.


~ Hierarchia

9iOZwHe.png


Orkowi mieszkańcy to najmniej doświadczona grupa humanoidów, nie są zbyt dobrzy w walce, jednak to nie znaczy, że nie byliby w stanie położyć trupem sprawnego ludzkiego wojownika. Może i nie odpowiednio wyszkoleni, jednak wciąż przynależą do potężnej rasy. Jeżeli chodzi o ich obowiązki, to zwykle są oni wykorzystywani do najzwyklejszych robót, przykładowo takich jak sprzątanie, pozyskiwanie dóbr materialnych, lub zwykłe przygotowywanie posiłków.

 

ykqWBEs.png

 

Orkowi myśliwi to, jak sama nazwa wskazuje grupa głównie zajmująca się pozyskiwaniem jedzenia dla swych rówieśników. Ich przeszkolenie bojowe do wykonywania tejże czynności w terenie, oraz wyposażenie w jakie są uzbrojeni, dają im świetne warunki do czynienia swych powinności, czyli najprościej mówiąc polowania w tych mniej bezpiecznych warunkach, na niebezpieczne, dzikie bestie w celu pozyskania świeżego mięsa. Nie są tak sprawni w walce jak orkowe wojska, czy też zwiad, jednak to nadal niebezpieczni przeciwnicy, którym lepiej nie wchodzić bez konkretnego powodu w drogę.

 

xng0w08.png

 

Orkowi zwiadowcy to grupa najsłabiej wyszkolonych wojowników orkowego wojska, stworzona i wyszkolona tylko w jednym celu, do przeczesywania terenów swojego nieprzyjaciela. Wspomniana wyżej grupa, zwykle wyposażona jest w lekkie łachy, które w żaden sposób nie osłaniają ich owłosionego ciała, oraz kusze, która pozwala im w ciszy i spokoju pozbyć się niechcianego zagrożenia. Są to bardzo sprytne osobniki, których nie można lekceważyć, nawet jeżeli nie wyglądają groźnie w porównaniu do ich braci z innych grup społecznych.

 

4GiIIAv.png

 

Orkowi wojownicy to jedna z najliczniejszych grup w orkowej hierarchii, są to świetnie wyszkoleni wojownicy, którzy zostali powołani tylko w jednym celu, do równania z ziemią wojsk nieprzyjaciela. Te potężne stworzenia zazwyczaj uzbrojeni są w wytrzymałe pancerze, jednak lekkie i mobilne, nie utrudniające ruchów. W swych łapskach dzierżą ogromne halabardy rozmiarami przypominające dwóch złączonych ze sobą chłopów. Zwykle nie oddalają się zbyt daleko od swoich terenów, w przeciwieństwie do zwiadowców, czy też myśliwych. Ich codzienne zadania to obrona powierzonego im terenu. To naprawdę śmiertelnie niebezpieczni przeciwnicy, jeżeli staniesz jednemu z nich na drodze, nie musisz mieć w pogotowi broni... I tak na nic ci się nie zda.

 

yz1Dwjw.png

 

Elitarni orkowi wojownicy to specjalne oddziały orków, z którymi nikt nie może się równać. Ten orkowy oddział uzbrojony jest w niewyobrażalne grube pancerze, które wręcz wkute jest w ich ciało, od samych stóp po szyję. Wytrzymałość ich opancerzenia jest wręcz niewyobrażalna, przez ten materiał z ledwością przebijają się bełty. W porównaniu do innych oddziałów wojsk, które władają toporami, oraz halabardami, są oni uzbrojeni w ogromnych rozmiarów miecze, którymi są w stanie władać z niewyobrażalną siłą i szybkością. Oddziały te są wysyłane do boju tylko w ostateczności, do wymaganych czynności, oraz bitew. Jest to naprawdę zdumiewająca grupa wojowników, która potrafi bez najmniejszego problemu obalić trupem nawet trolla.

 

vlFElbc.png

 

Orkowi pułkownicy to najniżej postawieni osobnicy z orkowych dowódców. Głównie pokazują się tylko podczas bitew, w których mają kluczowe zadanie. Każdy z nich posiada swój własny, przydzielony oddział żołnierzy, oddających pod ich rozkazy. Zadaniem pułkowników jest obmyślenie taktyki i poprowadzenie szturmu na oddziały wroga, przy pomocy wcześniej wspomnianego oddziału. Posiadają podobne wyposażenie względem elitarnego wojska, jednak są od nich o wiele mądrzejsi i silniejsi. Dzięki ich pomocy orkowe armie są w stanie zrobić na polu bitwy o wiele więcej niż w przypadku, gdyby mieli działać sami.

 

vctBGSb.png

 

Orkowi szamani są uważani za najbardziej interesujące okazy z całej hordy. Ich ciała oraz twarze pokryte są tajemniczymi malowidłami. Odziani są zwykle w szaty, które względem ludzi spostrzegane są jako zwykłe ubranie, zaś w swych łapach dzierżą wielkie kostury. Synowie ducha jak wskazuje ich nazwa w orkowym, ojczystym języku posiadają ogromną moc, dzięki której są w stanie władać naprawdę śmiertelną i niebezpieczną magią. Są naprawdę inteligentnymi osobnikami, można powiedzieć, że najmądrzejszymi z całej hordy. Ich zadaniem jest wspierać duchowo, oraz magicznie swych walecznych braci. Są najbardziej szanowaną grupą wśród całego stada, nawet przez samych hersztów, znają się również świetnie na alchemii, co przez całokształt czyni ich najbardziej przydatną grupą społeczną. Najsilniejsi z nich zasiadają w radzie szamanów, a część z nich dowodzi również wojskami.

 

p2rEQUE.png

 

Orkowi herszci są najwyżej postawieni w całej hierarchii. To główni dowódcy swego ludu. Sprawują władzę nad całą orkową hordą, a z ich zdaniem równać się mogą jedynie najsilniejsi szamani, których herszci darzą ogromnym szacunkiem. Wielcy dowódcy nigdy nie wychodzą z swojego dobrze strzeżonego legowiska w głównej kwaterze. Do ich zadań należy jedynie dyplomacja na szeroką skalę, pomiędzy wszystkimi klanami, oraz zwierzchnictwo nad całą orkową armią, która jest pod ich władaniem. Ich umiejętności taktyczne, oraz bojowe są zdumiewające, w przeciwieństwie do reszty swoich braci, swą inteligencją powalają ich w niewyobrażalnym stopniu. Mało kto widział ich na własne oczy, a ci którzy mieli taką okazję już dawno gryzą piach.

  • Like 4

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...