Skocz do zawartości
Durel

O bugach kilku słów parę.

Recommended Posts

A więc w tym temacie, chciałbym przedstawić kilka problemów, które w mniejszym lub większym stopniu utrudniają rozgrywkę na serwerze. Niektóre, mogą się powtórzyć w stosunku do innych tematów, więc przy nich dam też odnośniki do tematów głównych, jednak tutaj chciałbym pokazać mniejszo-większą całość.

Spoiler

JytUylP.png

Zacznijmy od tego, jak nasi bohaterowie się niezwykle męczą, a jak bardzo? A no tak, że wypoczywają w nieskończoność, co przez to rozumiem? W moim przypadku, za każdym razem gdy chciałem wypocząć w swojej chatce, to mój protagonista robił to w nieskończoność - pasek zacinał się na jakoś 90% a pomóc w tym przypadku mogło tylko nagłe i wymuszone wyłączenie aplikacji. O podobnym problemie, tylko że z tworzeniem (Który ja również napotykałem) więcej znaleźć można w temacie z spoileru powyżej.

Spoiler

Ya4njh6.png

Nie warto sprawdzać listy graczy na serwerze, dlaczego? A bo po prostu, pozostaną nam napisy z owej listy, które dość mocno szpecą ekran rozgrywki, niszczą imersję a i za czasem dość mocno irytują.

Spoiler

EuSejYF.png

Tablica ogłoszeń, nie jest może jakimś znaczącym bugiem, ale rzeczą niezwykle irytująca. Niech mi ekipa wyjaśni, po jaką cholerę owa tablica ma istnieć, skoro każdy może sobie z niej zerwać ogłoszenie, od tak? 2 razy tworzyłem dość fajne ogłoszenia o skupie itp. - za każdym razem ktoś ogłoszenie zerwał. Znikają wszystkie ogłoszenia, prawie że od razu. Moim zdaniem ogłoszenia powinni móc zrywać jedynie autorzy, ewentualnie władze miasta, jakieś osoby z specjalnymi przywilejami.

Spoiler

pDStjIg.png

Dość prosto ogromnym przypadkiem (Co zdarzało mi się dość często) można zbugować okno craftingu w taki sposób, że mamy do niego dostęp w każdym miejscu.

No i oczywiście nasza prze...okropna gospodarka, o której więcej napiszę w jeszcze osobnym temacie, a o której napisał też trochę Aldan 

Spoiler

• Like 1

Podziel się tym postem

- Po przelogowaniu opis postaci skraca się do pierwszej linijki, reszta opisu znika.

Podziel się tym postem

Dobra to ja jeszcze dopisze pare bledow. 
1. przy kilkukrotnym szybkim wyjsciu/wejsciu do gry potrafi wywalic gracza w gornej czesci miasta pod sala tronowa. 
2. brak mozliwosci zakupu kilofa, co za tym idzie nie mozna zajac sie gornictwem ( w sumie by wejsc do kopalni nalezy posiadac glejt)
3. nie mozna przeszukac gracza, nawet jak ktos sie zgodzi nie daje ci nic do ekwipunku (nie sprawdzalem kilkukrotnie, mialem tylko 1 raz okazje, a co za tym idzie jeden pan sie zgodzil, drugi nie, za 1 razem bylo jakies info na czacie ale ucieklo mi za szybko)
4. paski postepu zatrzymuja sie na 90%, co owocuje brakiem mozliwosci zbierania jablek, kuciem (tutaj udalo mi sie lage zrobic wciskajac ESC) brak mozliwosci normalnego wstania po smierci ( chociaz bede i tak usmiercal swoje postaci przy smierci)
5. brak nauczyciela odpowiedzialnego za drwalnictwo (albo przynajmniej go nie znalazlem) 

Podziel się tym postem

5 godzin temu, Okagil napisał:

2. brak mozliwosci zakupu kilofa, co za tym idzie nie mozna zajac sie gornictwem ( w sumie by wejsc do kopalni nalezy posiadac glejt)

Wstęp do kopalni i pracę w niej można dostać tylko w mieście - drogą zatrudnienia. Także na przyszłość wiedzcie, żeby nie przyłazić nam do kopalni i nie męczyć nas pierdołami, tylko sekretarza czy uj wie kogo.

Podziel się tym postem

Po próbie podniesienia rośliny typu bagienne ziele, rzepa, chwasty wywala z serwera i nie można wejść na jakiś czas, z tego co widziałem pare osób też tak ma. 

• Like 1

Podziel się tym postem

Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...