Skocz do zawartości
Glar

Nie tylko błędy i zażalenia...

Recommended Posts

Wiemy już, że nie obyło się bez większych i mniejszych usterek, a niektórzy gracze mają swoje powody do zażaleń, jednak w tym wątku chciałbym poruszyć zupełnie inną kwestię, czyli rzeczy, które osobiście mi się spodobały i z mojej strony zasługują na pochwałę.

1. Nieznajomi i nazywanie w dowolny sposób postaci. Rzecz, przed którą społeczność GMP broniła się zawsze rękami i nogami. Nareszcie przerwane zostało to "gothicowe tabu" i moim zdaniem sprawdza się nieźle. Podoba mi się, że mogę nazwać daną postać w dowolny sposób, co ułatwi wyróżnienie jej z tłumu innych osób. Mag Ognia, Kapelusznik, Brygadzista, Górnik, Farmer, Krzywonos... Każda interakcja nabiera swoistego charakteru, a nazwa pozwoli w przyszłości przypomnieć sobie kontekst, w której dana osoba została poznana. Jedynym spostrzeżeniem ode mnie jest długość nazwy możliwej do wpisania - mogłaby być znacznie dłuższa, ponieważ np. Strażnik miejski czy Kobieta z warkoczem już się nie zmieści.

2. Interfejs interakcji z postacią. Bardzo wygodna rzecz, jak najbardziej na plus.

3. Związywanie postaci przy użyciu itemu liny. Patent ten widziałem jedynie na serwerze Irdorath i miło zobaczyć go ponownie.

4. Gra w kości. Nareszcie jest od tego odpowiedni item! Dziękuję za to.

5. Wymagania przedmiotów przy różnych czynnościach. Nie oprawisz martwej zwierzyny bez nożyka w ekwipunku, nie złowisz ryb bez wędki, a do wytwarzania różnorakich przedmiotów potrzebujesz poszczególnych materiałów. Mała rzecz, a cieszy.

6. Tablica ogłoszeń. Pojawiała się kilkukrotnie na paru serwerach, więc według mnie i tutaj nie mogło jej zabraknąć. Ważna rzecz: proponuję dodać wymaganie posiadania papieru i atramentu/pióra, aby wywiesić ogłoszenie - zmniejszy to niewłaściwe użycie tablicy i trollowanie, ponieważ za przedmioty trzeba będzie zapłacić, natomiast może też dać nową możliwość pracy skryby, który za drobną opłatą zajmować będzie się wywieszaniem ogłoszeń. Ograniczył bym też w jakiś sposób zrywanie ogłoszeń, aby tablica nie zamieniła się w chaos i rwanie włosów z głowy z nerwów, ponieważ "znowu ktoś mi usunął długie ogłoszenie".

7. Przepustki i glejty. To dobry pomysł i wprowadza do gry mnóstwo nowych możliwości.

8. Skrytki, magazyny. Kolejny świetny pomysł. Osobiście bardzo często używam skrytek, lecz na żadnym serwerze (Sakrael był jedynym, jaki pamiętam) nie zostały one oskryptowane we właściwy sposób. Tutaj mogę pochwalić, że wreszcie ktoś o tym pomyślał.

Na razie tyle przyszło mi do głowy, ale z pewnością jest tego więcej. Jeśli tylko coś zauważę, to dopiszę do listy kolejne pozycje. Zachęcam do podzielenia się spostrzeżeniami i elementami, które wywarły na was dobre wrażenie lub chcielibyście za nie podziękować/pochwalić.

• Like 2

Podziel się tym postem

19 godzin temu, Glar napisał:

6. Tablica ogłoszeń. Pojawiała się kilkukrotnie na paru serwerach, więc według mnie i tutaj nie mogło jej zabraknąć. Ważna rzecz: proponuję dodać wymaganie posiadania papieru i atramentu/pióra, aby wywiesić ogłoszenie - zmniejszy to niewłaściwe użycie tablicy i trollowanie, ponieważ za przedmioty trzeba będzie zapłacić, natomiast może też dać nową możliwość pracy skryby, który za drobną opłatą zajmować będzie się wywieszaniem ogłoszeń. Ograniczył bym też w jakiś sposób zrywanie ogłoszeń, aby tablica nie zamieniła się w chaos i rwanie włosów z głowy z nerwów, ponieważ "znowu ktoś mi usunął długie ogłoszenie".

Propsuję "papier + narzędzie do pisania". W ostateczności mógłby to być zwykły węgiel (rysik).
Można by ograniczyć uprawnienia do zrywania ogłoszeń do autora ogłoszenia, Mistrzów Gry, zarządcy tablicy i straży miejskiej..?

Podziel się tym postem

Cześć, cieszymy się, że mimo wtopy, jaką zaliczyliśmy gracze dostrzegają pozytywy. Propozycja dotycząca tablicy ogłoszeń będzie omówiona w zespole.

• Thanks 2

Podziel się tym postem

Pomysł ze skrybą jest czymś genialnym. Umówmy się, nie każdy w takich czasach z marnym dostępem do szkolnictwa jest w stanie nauczyć się pisać. Wyobraźcie sobie kopacza poete.

Podziel się tym postem

43 minuty temu, tbetrippy napisał:

Pomysł ze skrybą jest czymś genialnym. Umówmy się, nie każdy w takich czasach z marnym dostępem do szkolnictwa jest w stanie nauczyć się pisać. Wyobraźcie sobie kopacza poete.

Gothic to nie średniowiecze pragnę przypomnieć i w grze raczej każda postać była w stanie napisać coś na kartce.

Podziel się tym postem

34 minuty temu, tbetrippy napisał:

Bardziej patrzyłbym na to pod względem ukierunkowania na konkretną usługę, niż raczej pod względem kwestii umiejętności pisania/czytania. Umownie, niemal każda postać w grze zna pismo i potrafi czytać, chyba że ktoś umyślnie wybierze inaczej dla swojej postaci. Rzadko mamy styczność z czytaniem w grze (mam na myśli IC), więc tak to zostało uproszczone. Skryba/skryptor/urzędnik, jak kto woli, miałby po prostu łatwiejszy dostęp do pergaminu i innych potrzebnych narzędzi, niż przeciętny obywatel, i w związku z tym mógłby świadczyć takie usługi za drobną zapłatą. Na pewno wyszło by taniej i szybciej skorzystanie z usług takiego fachowca, niż za samodzielne kupno pergaminu, pióra, kałamarza, atramentu, jakiegoś grafitu, węgielka czy coś. No i tekst byłby profesjonalny. Możliwości są, dla chcącego nic trudnego. 

Podziel się tym postem

Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...