Skocz do zawartości
Pio

Prawo kopalni

Recommended Posts

 

"Siedzisz na nudnym zebraniu. Kolejnym już w tym tygodniu. Zastanawiasz się skąd oni w ogóle biorą pieniądze na działanie Kopalni. Co chwila bowiem przerywane jest wydobycie po to, by obwieścić jakąś nową zasadę, podać informację, nawet najmniejszą błahostkę. Teraz też coś mówią, ustalają. Bogacze w złoconych kaftanach. Zarządcy. Nie pozwalają normalnie człowiekowi pracować, zatruwając życie niepotrzebnymi dokumentami, całą tą biurokracją. Udajesz, że słuchasz, a tak naprawdę myślami jesteś daleko stąd, poza zatęchłą kopalnią i zmurszałymi deskami obozu. W Wiltmarku. Marzysz sobie o tym, co kupisz za kolejną wypłatę. Może jakieś nowe ubranie? Może tym razem w coś zainwestujesz? W wina? Tak, być może. Z twojego letargu wybudza Ciebie kolega siedzący obok. Podaje Ci jakiś papier i grafit, świetnie kolejny zbiór praw, który trzeba podpisać. Zerkasz co nowego tam napisali." 

 

***

Prawo Karne

     Na całej wyspie Archolos, a tym samym i na terenie kopalni Bitterstone, obowiązuje prawo królewskie. Wszystkie kary, wszystkie występki oraz pogwałcenia prawa są tożsame z tymi, występującymi w Prawie Miejskim. Egzekucją prawa na terenie kopalni Bitterstone zajmuje się Zarządca Kopalni. Stanowi on jednocześnie władzę zwierzchniczą, ustawodawczą oraz wykonawczą na terenie całej kopalni. Straż Miejska swoimi działaniami oraz jurysdykcją obejmuje cały teren kopalni, wraz ze wszystkimi jej pracownikami. Sprzeciwienie się rozkazowi oficera będzie niosło za sobą konsekwencje. 

 

Wynagrodzenie 

     Pracownik tymczasowy - pracownik, który otrzymuje tymczasowe pozwolenie na pracę wydobywczą w kopalni. Pozwolenie obejmuje okres jednego dnia. Pozwolenie musi być każdorazowo odnawiane. Pracownik pracuje w systemie tzw. normy dziennej - tj. min. 15 bryłek rudy na dzień. Powyżej 15 bryłek rudy na dzień, każda kolejna bryłka rudy będzie liczona jako nadgodziny*.  

     Stawka: 15 bryłek rudy = 10 sztuk złota.

     Wynagrodzenie otrzymywane jest bezpośrednio po dostarczeniu wymaganej liczby kruszcu w Magazynie. 

*stawka nadgodzin ustalana jest indywidualnie z Kwatermistrzem

 

          Pracownik stały - pracownik, który został przyjęty w struktury Miejskiej Kopalni. Pracownik otrzymuje pozwolenie na pracę wydobywczą w kopalni na czas nieograniczony. Pracownik pracuje systemie zleceniowym. Pracownik nie posiada wymaganego minimum godzin przepracowanych w kopalni. Pracownik nie posiada dodatkowej stawki za nadgodziny. 

     Stawka: 1 bryłka rudy = 2 sztuki złota, 1 bryłka kwarcu/skały krystalicznej/siarki = 4 sztuk złota

     Wynagrodzenie otrzymywane jest każdorazowo po uprzednim dostarczeniu surowca do klienta. 

 

     Pracownik Kompanii - pracownik, który został przyjęty w struktury Kompanii Górniczej Zink-Belger. Pracownik otrzymuje pozwolenie na pracę wydobywczą w kopalni na czas nieograniczony. Pracownik pracuje systemie zleceniowym. Pracownik nie posiada wymaganego minimum godzin przepracowanych w kopalni. Pracownik nie posiada dodatkowej stawki za nadgodziny. 

     Stawka: 1 bryłka rudy = 3 sztuki złota, 1 bryłka kwarcu/skały krystalicznej/siarki = 6 sztuk złota

     Wynagrodzenie otrzymywane jest każdorazowo po uprzednim dostarczeniu surowca do klienta. 

 

"Oh świetnie, znowu to samo pomyślałeś. Nic się nie zmieniło, tylko więcej zabierają nieswoim pracownikom. W sumie nie przeszkadza Ci to zbytnio, więcej zostaje dla ciebie. Podpisujesz dokument niedbale i podajesz go następnej osobie. Byleby jak najszybciej się stąd wydostać." 

 

 

  • Like 1

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...