Skocz do zawartości
Hustler

Lekkie rozczarowanie

Recommended Posts

Było to, do przewidzenia, że będzie dużo graczy, którzy nie ogarniają, gdyż "hype" na serwer był bardzo wielki. Co chwila widać jakichś nowych ludzi co nie wiedzą, co mają robić. Poradniki na forum są, to prawda, jednak nie oszukujmy się, mało mówią o początkach gry i jak sobie radzić, jeśli chodzi o mnie, to dowiedziałem się więcej od ludzi losowych na discordzie niż w tych poradnikach. Tak samo, ludzie, właśnie na discordzie mówią o tym, ze za duże parcie jest na szukanie pracy itp. nie ma czasu się "tak o" fajnie pobawić, bo szuka się ciągle zarobku. Z tego co można zauważyć, bardzo dobrze bawią się Ci którzy mieli już zapewnione zajęcia, mogą sobie regenerować stamine w domku i sobie grac, a Ci nowi biegają sobie z zero hp, bez staminy i nie maja pomysłu co dalej robić bo wydali głupio kasę. Ekonomia tak samo, nie zachwyca, ale jest to na pewno temat na osobny post. Niech któryś z adminow w końcu zobaczy propozycje ludzi, które znajdują się na discordzie w zakładce "rozmowy", bo naprawdę szkoda tracić potężnego potencjału, który z pewnością ten serwer ma.

Przepraszam za wszelkiego rodzaju błędy składniowe, ale było to pisane w dużym pośpiechu.

Edytowane przez Hustler
  • Like 8

Podziel się tym postem

W sumie prawda, jest ciężko, nie powiem że nie możliwie ciężko ale widać iż większość nowych graczy zaraz odejdzie, ekonomia padnie do końca a zostaną tylko ci co z góry już zaklepali sobie pozycję

Podziel się tym postem

Ale nie da sie nawiązywać jakiejkolwiek interakcji z nowymi graczami. Ja jako drwal chciałbym kogoś zatrudnić do zawodu ale jestem zbędny, bo każdy może sobie kupić piłe, nauczyć sie piłować u nauczyciela i grindować drewno do utraty wytrzymałości. Później tacy ludzie idą do miasta sprzedać wszystko po najniższej cenie i mam wrażenie, że tak w kółko.

• Like 2

Podziel się tym postem

serwer byl troche nastawiany na wprowadzenie nowych ludzi do rp w gothicu, ale to zawsze ciezki kawalek chleba. przy systemie poznaj jest to prawdziwa katorga, a sam system jest beznadziejny i irytujacy. PODOBA mi sie to, ze mozna nazwac kogos jakkolwiek chcemy, ale wiecej naprawde nie trzeba. zwlaszcza przy masie nowych graczy, ktorzy czesto odwalaja, wiec nawet nie wiesz jak sie nazywaja i kogo sie wystrzegac przed ewentualnym odwalaniem.

• Like 1

Podziel się tym postem

Wydaje mi się, że mało kto wykorzystał startowe pieniądze z głową. Przykładowo, nie widzę problemu, aby w kilka osób zebrać się w grupę, zrzucić każdy po 50 i zainwestować w coś bardziej opłacalnego, niż kawałek chleba czy łopata. Rozwinąć jakiś wspólny mały biznes, sprawdzić, czego w mieście brakuje, co mogłoby się przydać ludziom. Gracze celują w niezależność, bo to jest mniej wymagające, nie trzeba grać, rozmawiać, wystarczy grindować. A serwer to niestety umożliwia, więc to nie jest ich wina. Problem w tym, że od niezależności lepsza i wydajniejsza jest współzależność, istnienie w grupie, lecz nie każdy to rozumie.

Edytowane przez Glar

Podziel się tym postem

Start okazał się dużym rozczarowaniem również dla nas. Nie przewidzieliśmy wszystkiego, lecz zapewniamy, że podchodzimy do projektu poważnie. Choć zamknęliśmy serwer tymczasowo, możecie liczyć na to, że weźmiemy pod uwagę Wasze sugestie. Najmocniej przepraszamy z powodu zawodu, jaki sprawiliśmy. Dziś, najdalej do wieczora pojawi się informacja nt. zmian, które planujemy wprowadzić, aby wszystkim grało się lepiej oraz przybliżony czas, w jakim skrypt zostanie zrealizowany i będziemy gotowi ponownie wystartować.

• Like 2

Podziel się tym postem

Czyli co, mogę śmiało znowu robić roczną przerwę, przyjdę za rok i dalej będzie informacja "Serwer wkrótce otwarty"? Niestety, ale jak jeszcze PRZED otwarciem serwera już go zamykacie to znaczy że projekt upadł. Mam nadzieje że nie, ale ZAWSZE, ale to ZAWSZE jak serwer zamyka tymczasowo działalność już nigdy jej nie otwiera.

• Like 1

Podziel się tym postem

Na początku gry powinno się dostać 50 sztuk złota ? bo ja mam 0 od początku czy gdzieś trzeba to odebrać ? 

Podziel się tym postem

48 minut temu, Goloriado napisał:

Czyli co, mogę śmiało znowu robić roczną przerwę, przyjdę za rok i dalej będzie informacja "Serwer wkrótce otwarty"? Niestety, ale jak jeszcze PRZED otwarciem serwera już go zamykacie to znaczy że projekt upadł. Mam nadzieje że nie, ale ZAWSZE, ale to ZAWSZE jak serwer zamyka tymczasowo działalność już nigdy jej nie otwiera.

Nie przesadzajmy. W tym wypadku akurat jest szansa na dobrą grę po aktywacji, bo tu nie ma problemów w postaci braku ludzi, tylko zjebanego systemu gospodarki i wprowadzania nowych ludzi do gry, wczoraj pojawiło się pełno propozycji odnośnie naprawy i administracja się z nimi dokładnie zapoznała i przedyskutowała. Jeżeli przejdzie to co proponowało kilka osób wczoraj to serwer na luzie się podniesie, kwestia jest ile czasu zajmie wprowadzenie tego wszystkiego w życie i czy będzie to wprowadzone.

Edytowane przez Torus

Podziel się tym postem

2 godziny temu, Goloriado napisał:

Serwer się zamyka, bo wzięliśmy poprawkę na wszystkie okoliczności. Nie jesteśmy wszystkimi serwerami, tylko jednym, oryginalnym, który chce sprawić, aby wszystkim graczom projekt sprawiał przyjemność. Został więc zamknięty, abyśmy mieli czas na zaserwowanie tej przyjemności - nie dawkami w formie bugfixów, a poważnymi zmianami, które będą miały wpływ na każdy aspekt rozgrywki.

• Like 1

Podziel się tym postem

A ja czekam. Serwer może być naprawdę fajny. Tylko admini chcieli dobrze a wyszło jak zwykle. Osobiście nie mogę się doczekać ponownego startu. Przez te parę godzin które miałem okazję pograć bawiłem się świetnie. Miałem kilka ciekawych sytuacji i widzę potencjał roleplay tego serwera. :)

Podziel się tym postem

Ja też cierpliwie czekam, ale od razu jak słyszę "tymczasowe zamknięcie serwera" to automatycznie zapala mi się lampka w głowie, przez co mam obawy.

Podziel się tym postem

Nie wiem, czy jesteście nowi, czy gracie przez jakiś czas, ale pragnę przypomnieć, że kazdy team miał problemy ze skryptem. To tylko jeden z wielu problemów*. Powtórzę to, co pisałem na kanale: masowy serwer nie ma racji bytu. Musicie zrozumieć, że g20 to niszowy projekt dla konkretnej grupy graczy. Zamiast pokombinować, spróbować stworzyć coś nowego, kochana administracja wciąż powtarza błąd, jakiego dopuścili się inni twórcy. Obecnie wali głową w ścianę. 

Za błędy przepraszam. 

*obok beka profesjonalnego podejścia, ogólnego nadecia, podchodzenia do rp zbyt powaznie, tworzenia, poprzez marketing, iluzji, że serwer będzie super-duper

Edytowane przez Pokrzywa
  • Like 1

Podziel się tym postem

Najlepsze, ze nawet to x naszych grp powinno byc nauczka i przestroga czego powinni tworcy nowych serwerow unikacxD

Podziel się tym postem

Czego się spodziewać po ludziach, dla których RP to rytuał xd

Edytowane przez Pokrzywa

Podziel się tym postem

Na takim serwerze, który stoi na platformie G2O wystarczy, że będzie od 50 do 70 graczy i jest wtedy fajnie. Najgorsze jest to, że te projekty na Gothicu padały zbyt szybko, jedne trwały po 2/3 tygodnie, jedne trochę więcej, ale czy chociaż jeden projekt wytrzymał chociaż rok? Mam nadzieję, że Elisium będzie dobrze się trzymało przez długi okres czasu, bo chcę sobie pograć, a nie miesiąc i serwera nie ma - dla mnie to jest nic. Elisium zapowiada się ciekawie wolę poczekać na ten serwer niż grać na Wojnie Bogów, które padnie znowu po miesiącu, a ten projekt MAM NADZIEJĘ, że będzie o wiele dłużej tak samo jak ilość graczy będzie duża, a nie 10 ciągle, kiedy to na początku grało 50. Jestem graczem, który lubi jak jest duża ilość ludzi na serwerze, być może ze wszystkimi nie wejdę w interakcję, ale zawsze się ktoś znajdzie, a nie że wszędzie pustki i nie ma z kim wejść w interakcję trzeba się na pw umawiać, by cokolwiek ugrać. 

Szanuję ekipę, że podchodzą do sprawy poważnie i chcą zrobić projekt na dłużej, za co trzymam kciuki i mam nadzieję, że tak się stanie. Czekam na start z cierpliwością.

Edytowane przez MR PatryKK
  • Like 1

Podziel się tym postem

W sumie też się wypowiem, bo mam niemały staż na platformie, chociaż najbardziej zagorzałych wyjadaczy nie przegonię w napychaniu naszych bagaży doświadczeń.

Słowem wstępu chciałbym odpowiedzieć @MR PatryKK, że istotnie były takie serwery, które przetrwały dłużej choć obecnie wydają się to zamierzchłe czasy. Jeżeli zaś nie trwały one tak długo jak byśmy sobie tego życzyli to zazwyczaj miały drugą edycję, która była zazwyczaj spójna z poprzednią. 

Przechodząc dalej - ten serwer istotnie miał parę wad, co było widać na pierwszy rzut oka. System poznawania jest przydatny i zapobiega MG wśród nowych graczy, nie obeznanych w RP tak jak my, stare pierdziele. Przykładowo na mojej postaci nie użyłem nawet odrobiny złota - wszystko zapewnił mi mój pracodawca, a ja sam użyczałem mu jedynie swoich zdolności odgrywania postaci. To na prawdę proste i nie trzeba być nader obeznanym w mechanice, aby stwierdzić, że złoto można zachować sobie na potem, gdy już nasz plan na grę będzie przejrzysty. 

Co mamy więc robić do tego czasu, zapytacie? Rozeznać się w terenie, połazić po mieście, iść do karczmy czy nawet pozwiedzać okoliczne tereny. Może akurat poznamy kogoś, kto potrzebuje pomocy w swoim warsztacie albo zainteresuje nas praca w straży - możliwości jest bez liku. Przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że Role Play rządzi się swoimi prawami, a jego rozwój jest mozolny i momentami nudny. Trzeba to po prostu lubić i poczuć klimat. Chłonąć go gdy wylewa się z bezpiecznych, przepełnionych, miejskich murów lub czycha na nas w leśnych, ciemnych zakamarkach.

Na sam koniec chciałem wytłuszczyć sprawę z grinderami. To tylko kwestia czasu aż im się to znudzi. Znam tylko trzy typy takich ludzi. Tacy, którzy po śmierci postaci porzucą serwer, bo tyle godzin spędzili, a tutaj takie rozczarowanie. Tacy, którzy po zgonie powrócą do grindu, uznając, że tym razem będzie inaczej. A finalnie tacy, którzy po takim niezbyt wyrafinowanym podbródkowym od losu ogarną się i postanowią zmienić swój plan na grę.

Z mojej strony to wszystko, dziękuję za uwagę oraz pozdrawiam Państwa cieplutko.

Edytowane przez Ojczulek Clinger
  • Like 4

Podziel się tym postem

myślałem, że start serwera to cringe, ale akcja z discord przebija wszystko, jak tam wasz mistrz gry stanley?

Edytowane przez Suweren
  • Like 2

Podziel się tym postem