Skocz do zawartości
Slaani

Gwardziści NPC

Recommended Posts

Gracze (grieferzy) uprawiający grę DeathMatch oraz ściągający dziką zwierzynę i bestie do miasta zdają się być regularnym utrapieniem mieszkańców Wiltmark.

Wydaje mi się, że zbawiennym było by wprowadzenie postaci NPC strażników, broniących porządku przed takimi akcjami. Odpowiednio silny strażnik, który będzie natychmiastowo kasował w walce gracza dokonującego aktu agresji w obrębie miasta, wchodzącego do zakazanej lokacji bez przepustki, czy przyciągającego bestię do miasta, odciąży graczy-strażników. Automatyczny strażnik ukróci też uczucie bezkarności, wśród graczy, którzy nie rozumieją, że Wiltmark to miasto - nie rozumieją wałkowanego przez administrację faktu, że za każdym razem gdy chcieli by dokonać czynności niedozwolonej, w ich towarzystwie znaleźli by się mieszczanie oraz strażnicy nie dopuszczający do niej, niezależnie od faktycznej obecności albo reakcji graczy w bezpośredniej okolicy postaci.

Ewentualnie rozważyłbym dodanie NPCów mieszczan, którzy w razie nieobecności graczy wciąż będą biernymi świadkami zdarzeń, co nadawało by wrogi status strażnikom, a zarazem tworzyło uczucie wyżej wspomnianego tłoku, nie pozwalającego na łamanie prawa w biały dzień. Co do tego punktu nie jestem jednak tak przekonany.

• Like 2

Podziel się tym postem

Pomysł brzmi na tyle skomplikowanie, że widzę już owe npce-strażników pokoju którzy przez bugi zaczynają wyżynać całe miasto. Nie wiem czy jest to potrzebne. DMienie powinno byc regulowane przez aktywną i obecną na serwerzę ekipę. Agrowanie przeciwników powinno być regulowane np. odległością (powrót na spawn po oddaleniu się zbytnio). Wchodzenie do zakazanej lokacji bez przepustki jest regulowane skryptowo, tym że postać się zawraca. Co prawda parę razy mi się to już bugowało i moja postać postanawiała biec w nieskończoność, ale mimo to - działa. (Przy okazji powiedziałbym, że zasięg zawracania przy bramie do zamku wydaje mi się zbyt daleko posunięty. Gdy chce postać pod bramą żebrząc, czekając na kogoś czasem przez przypadek podchodzę o ten krok za blisko i mnie wyrzuca. Ja bym to ustawił na początku bramy, lub nawet w jej środku, tak żeby rzeczywiście zblokowane było wejście, a nie podejście.)

Każdy kto obecnie robi to, o czym wspominasz jest albo odwalaczem, albo nowym, nieogarniającym graczem. Właśnie to rozbicie - na ludzi robiących to świadomie i nieświadomie - jest dużym minusem w odniesieniu do tego co proponujesz - czyli bardziej agresywnej regulacji skryptowej. W ten sposób wielu może się zniechęcić, a odwalacze tak czy inaczej wrócą, tyle że po BW. Do tych sytuacji potrzeba, stety czy niestety, czynnika ludzkiego który rozpatrzy sprawę i zadecyduje zgodnie z logiką, a nie mechanizmu który będzie każdego traktował na równi.

• Like 1

Podziel się tym postem

Słuszne uwagi...

Przy czym poprawienie aggro przynosi ze sobą również ryzyko wykorzystywania jego mechanizmu do gubienia pościgu i ponawiania ataku.

A DM ponoć cały czas występuje.

Podziel się tym postem

Dziś rano pomyślałem o tym samym i doszedłem do wniosku, że to jest zły pomysł. Strażnicy, którzy będą agresywnie reagować na moby, zaczną być wykorzystywani jako darmowa pułapka na zwierzęta. Gracze z pewnością wykorzystaliby fakt, że coś może zabić moby za nich, bez utraty czegokolwiek, i jeszcze w dodatku zostanie loot do zebrania. Nawet gdyby dało się ustawić to w ten sposób, że NPC zabijający moba powoduje brak lootu z niego, to można by to pewnie łatwo ominąć wykonując last hit na mobie, nawet gołą pięścią.

Podziel się tym postem

Myślałem o tym, że strażnik NPC nie tylko zabija bestię ale również "neutralizuje" delikwenta który rzeczone stworzenie ściągnął do miasta.

Podziel się tym postem

Jestem za. Pamiętam jak na pewnym serwerze grałem strażnika, który trenuje walkę mieczem jednoręcznym w biały dzień, ogólnie w rp wszędzie strażnicy są, gdy już wychodzę z areny to napada mnie czterech, gdy piszę na /do o tym iż wokół jest straż, która odpowiednio zareagowała to olali to i grali dalej swoje, a jak upomniałem ich na /b to ck mnie straszyli xD. 

Edytowane przez MR PatryKK

Podziel się tym postem