Skocz do zawartości
Fehuruz

Fehuruz Ottkel

Recommended Posts

Fehuruz Ottkel

Nie ma problemu, którego nie rozwiążemy wspólnymi siłami, jeśli pozostaniemy lojalni samym sobie - Fehuruz Ottkel, gdy z bratem wylądował na opuszczonej wyspie

Dzieciństwo:

Fehuruz, najstarszy z synów Astrid i Hakku urodził się w Nordmarze, w niewielkiej chatce myśliwskiej należącej do Klanu Młota. Z tego okresu jednak niewiele sam pamięta, ponieważ mała jeszcze wtedy rodzina dość szybko przeprowadziła się za granice Myrtany, do samego Cape Dun. Matka młodzieńca po zmianie miejsca zamieszkania ponownie zaszła w ciążę, i tak Fehuruz doczekał się pierwszego brata, Okagila. Niedługo później na świat przyszedł także Leif Ottkel.

W Cape Dun Hakku zaciągnął do najemników strzegących wybrzeży, organizacji zwanej "Awangarda". Najstarszy z jego synów, Fehuruz, nazywany przez rodzinę i przyjaciół po prostu Fehu, szybko musiał nauczyć się jakiegoś rzemiosła, gdyż ojciec chciał, aby ten miał jakieś zabezpieczenie na przyszłość i fach w ręku. Jako, że sam Fehu jako młodzieniec miał w sobie spore zamiłowanie do wody, to wybrał, że tego właśnie chce się uczyć. Pelof, mistrz Fehuruza nie był cierpliwym nauczycielem, więc nie raz, nie dwa młodzieniec dostawał po głowie kiedy nieodpowiednio zamocował poszycie na łódce jakiegoś rybaka, lub nierównomiernie zasmołował spód łodzi.

Kiedy tylko Hakku usłyszał od Pelofa, że młodzieniec już dobrze pojmuje sztukę  szkutnictwa, to zabrał się za uczenie syna walki. Topór dwuręczny ewidentnie leżał nastoletniemu chłopakowi, który zaczął przybierać szybko na masie. 

Dorosłe życie:

Fehu zaciągnął się - idąc w ślady ojca - do "Awangardy". Wielokrotnie był tam wysłany na trudne misje w towarzystwie innych członków organizacji. Większość zadań okazywała się jednak klapą, gdyż młody wojownik był zbyt porywczy, aby podejmować racjonalne decyzje. 

Kiedy wojna z orkami dotarła do Cape Dun, to Breitnir, głównodowodzący "Awangardy" okazał się słabym ogniwem łańcucha lojalność. Orkowe złoto stało się głównym powodem jego zdrady. Wtajemniczył w to swoich najbliższych przyjaciół z grupy, i na jaw wyszło, że to dzięki nim orkowie poznali ukryte ścieżki i przełęcze, dzięki którym z łatwością zdobyli oni Cape Dun. Większość członków "Awangardy" była przeciwna brataniu się z orkami, w tym Hakku, Fehu, Leif i Okagil. Doprowadziło to do walk wewnątrz organizacji, które ostatecznie zniszczyły łączące ich więzi. W wyniku walk zginęli rodzice braci. Nie widząc szans na dalsze, spokojne życie w Cape Dun oraz w skutek rozpadu "Awangardy" Fehuruz, jako najstarszy z Ottkelów przyjął nieświadomie na siebie dowództwo nad pozostałymi, lojalnymi ideałom i zabrał ich na łódź, która miała zabrać ich w podróż na Khorinis. 

Rejs przebiegał bezproblemowo, a niewielka drużyna płynęła w najlepsze, jednak z posępnymi nastrojami. To, co zniszczyło całkowicie morale grupy, to Orkowa galera na horyzoncie, która wyłoniła się znikąd. Mimo dobrego tempa wiosłowania, wojownicy Fehuruza zostali staranowani przez okręt. Sam Fehu został ciężko ranny przez jedną z pękających belek. Gdyby nie umiejętności Okagila, dowódca garstki ludzi nie przeżyłby tej sytuacji. Przyciągnięty do najbliższej wyspy przez swojego brata, szkutnik przeżył, i wydobrzał w szybkim czasie. Doświadczenie w budowaniu okrętów Fehuruza, i zdolności opatrywania ran Okagila pozwoliły im przetrwać trudny okres na bezludnej wyspie, gdzie wspólnymi siłami zbudowali niewielką tratwę, którą udało im się dopłynąć do Archalos.

 

Fehuruz miał pewność co do dwóch rzeczy. Po pierwsze, może bezgranicznie polegać na swoim młodszym bracie. Po drugie, kiedy utworzy nową "Awangardę", to zadba o to, aby lojalność wobec siebie, i ideałów stała na pierwszym miejscu. Nie chce popełniać już tych samych błędów. Spokój ducha i opanowanie to najważniejsze, na czym skupia się Fehu, który w myślach mówi o sobie:

 Odrodzony.

  • Like 2

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...