Skocz do zawartości
bóg z bagien

Wzory wycięte w drzewach

Recommended Posts

Elisium_2k20_Rycerz_01-1.png.f75c6b17ff0cc2e3fd472116d42fdf46.png

 

Wzory wycięte w drzewach

 

Kilka dni temu, jadąc ze starego garnizonu, w towarzystwie pół tuzina żołnierzy, do miasta przybył konny. Gdy przekroczyli bramę mieściny, ów jeździec rychło pozostawił swoich przybocznych przy miejscowej gospodzie, samemu zaś ruszając w kierunku koszar straży miejskiej. Dwóch zbrojnych z garnizonu zniknęło za drzwiami przybytku, kolejni zaś rozeszli się w tylko sobie znanym kierunku.

 

"- Jechaliśmy od strony garnizonu, gdy zatrzymali nas kmiecie - wyrzekł powoli wojak, zwracając się do stojącego za ladą karczmarza. - Dzikie zwierzęta ostatnimi miesiącami zdają się być wyjątkowo agresywne.

- Słyszałem o tym - odpowiedział właściciel zajazdu. - Nawet jacyś ludzie poginęli. Chłopi, jak to chłopi, od razu zaczęli gadać o ludziach w wilczej skórze.

- Nie w wilczej, a w pancernej. I nie mówię o tej hanzie bandytów, co się przyczaiła gdzieś w lasach - sprostował przybyły z garnizonu, zerkając przez okno. - Gdy zmierzaliśmy do miasta, przy brodzie zobaczyliśmy rycerza wycinającego na drzewach jakieś wzory. Stał ponad ciałami poćwiartowanych toporem ludzi. Na nasz widok wskoczył na konia i ruszył w górę rzeki..."

 

Następnego dnia ciemna błona chmur całkowicie przesłoniła słońce, wiatr począł wściekle szarpać. Mimo tego, gdy tylko skarlałe słońce wyłoniło się ponad wschodni horyzont, oddział zbrojnych, zmuszony przeczekać wyjątkowo podłe zjawisko atmosferyczne, osiodłał swoje wierzchowce i ruszył w drogę powrotną do starego garnizonu.

 


 ~ Zadania:

1. Znaleźć rycerza, który wycinał wzory.
2. Dowiedzieć się więcej o ich znaczeniu.
3. Pozbyć się zagrożenia.

 

 

Notka od MG:

W zadaniu mogą zostać przeprowadzone trudne walki

Upewnijcie się, że Wasze postacie są na to przygotowane

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...