Skocz do zawartości
Leonidas

Nabór do grupy moderskiej

Recommended Posts

(za pozwoleniem Jaskra)

Hej hej, witam wszystkich. Umiecie czytać, widzicie tytuł postu. Ale zanim przejdę bezpośrednio do rzeczy, opowiem krótką historię o tym, dlaczego w ogóle robię taki temat.

Na początku tego lata dostałem pozycję scenarzysty w pewnej grupie moderskiej (nazwy przytaczał nie będę), która działa w okolicach Gothica. Po kilku latach przerwy, wreszcie miałem okazję wrócić do starego zajęcia. Moja pozycja w ekipie bardzo szybko wzrosła, po paru tygodniach w praktyce byłem równy liderowi, co niezbyt dobrze świadczyło o tych ludziach, jednak mimo wszystko działałem dalej. Mniej więcej w tym czasie zaakceptowany został mój projekt na scenariusz do moda, a złożone mi zostały niesamowite wręcz obietnice odnośnie ilości i doświadczeniu ludzi, którzy mieli przy tym pracować - w tym także "byłych członków ekipy "Dziejów Khorinis"".  Problem polegał na tym, że - choć zgłosiło się do mnie kilka osób (których liczba nie dochodziła nawet 20% tego, ilu miało ich być) - realnie przy projekcie pracowałem ja, oraz jeden inny człowiek, który załatwiał mi rozmowy ze wszystkimi, z którymi chciałem pomówić. Wielokrotnie wszyscy mnie tam denerwowali do szpiku kości, swoimi pustymi obietnicami i zerowymi kompetencjami, a także niemożliwością skontaktowania się z nimi za pośrednictwem jakiegokolwiek źródła. W końcu nadszedł moment, kiedy miałem już tego kompletnie dość i odszedłem bez słowa. Ale moja głowa nie przestała pracować.

Narodził się pomysł, który przez następne miesiące kiełkował w moim umyśle, często o nim myślałem i dokładałem do niego nowe części. Teraz zamierzam zebrać ludzi i wprowadzić go życie - już bez totalnego zidiocenia wszystkich dookoła, tylko z ekipą, którą będę kierował, dzięki czemu będę miał pewność, że każdy jest na swoim miejscu i nikt nie znalazł się tutaj przypadkowo. Jest na tym forum parę osób, które kiedyś ze mną pracowało, i bardzo dobrze wie, jak to wygląda - nie stawiam swojej wizji projektu na piedestale i nie wymagam, żeby wszyscy wykonywali bez słowa sprzeciwu moje polecenia. Praca ze mną opiera się na burzy mózgów i ogólnej rozmowie, wspólnemu analizowaniu każdego elementu koncepcji i elastyczności planu, który na etapie produkcji cały czas zmienia swoją formę - głównie za sprawą propozycji, które płyną ze strony innych członków zespołu. Mam także świadomość, że wszyscy pracujemy "za darmo, z pasji", więc nie rzucam chorymi terminami na prawo i lewo, a także nie wymagam ciągłej aktywności - jednak mimo wszystko oczekuję zaangażowania w projekt, bo nie chcę być znowu zostawiony samemu sobie, jako jedyny człowiek, który wkłada serce w tworzenie tego moda. Poza tym, oczywiście, nie robię szkoły. Nie zamierzam nikogo uczyć od zera pisania, programowania czy grafiki - mogę udzielać wskazówek, porad, a także pomagać przy rozwijaniu swoich umiejętności, jednak nie prowadzę kursu dla zielonych.

A teraz trochę o fabule moda. Uprzedzam tylko, że nie zdradzę za dużo, dam tylko ogólny zarys. Dokładne informacje są zarezerwowane dla ludzi, którzy będą zainteresowani wspólną pracą. W każdym razie: historia będzie się toczyła wiele lat wstecz, na wyspie Khorinis, za czasów, kiedy istniała cywilizacja Budowniczych, a Myrtańczycy dopiero budowali miasto i kolonizowali resztę lądu. Będzie to opowieść o jarkendarskim zwiadowcy, który będzie wysyłany na misje dotyczące przeszpiegów, podczas których będziemy mieli okazję zobaczyć, jak kiedyś wyglądała wyspa - historia odkrycia Górniczej Doliny, początków wydobycia rudy, klasztoru Zmiennokształtnych, kamieni ogniskujących, a także świątyni Magów Ognia, Szponu Beliara, Kamiennych Kręgów, a także wielu innych miejsc, które możemy zwiedzać w Gothicu. W drugiej części moda opowieść stanie się mroczniejsza, a przede wszystkim smutniejsza, przepełniona moralnymi wyborami i rozterkami, gdzie nie będzie dobrej decyzji. Będzie to opowieść o splugawieniu i upadku kultury Jarkendaru, a zdradzę tylko, że nie wszystko, co zostało zapisane na kamiennych tablicach, musi być prawdą.

Ale kogo potrzebuję? Tutaj kwestia jest bardzo szeroka - programistów, grafików 2D i 3D, maperów, scenarzystów. To jest dla mnie must-have. Mile widziani są także wszelkiego rodzaju dźwiękowcy, aktorzy głosowi (bo planuję w pełni zdubbingowanego moda), a także specjaliści od animacji na silniku Gothica, bo parę przerywników filmowych również znajduje się w moim zamyśle. Wszystkich chętnych proszę o pisanie do mnie na priv (tutaj lub na discordzie: Deyfre#9832), najlepiej wraz z przykładami swoich prac.

Dziękuję za uwagę i zapraszam!

Edytowane przez Leonidas
  • Like 3
  • Thanks 1

Podziel się tym postem