Skocz do zawartości
username

Poznaj mnie

Recommended Posts

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich korzystając z sytuacji że nie ma jeszcze startu, chciałbym zaproponować pomysł, który może się wielu spodobać. Jeśli taka opcja jest już na serwerze, to z góry przepraszam za bezsensowny post. Natomiast jeśli jest inaczej, to chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie.

Zaznaczę, tylko że to nie jest mój oryginalny pomysł, system taki już powstał ładne parę lat temu, został stworzony specjalnie dla innego projektu, który jest nieaktywny od 3-4lat. (mówię, aby ubezpieczyć się przed banicją za reklamę martwego serwera).

A więc do rzeczy, chodzi tutaj, aby zamiast wyświetlonego nicku gracza w grze, pojawiała się nazwa, która odpowiada od zajętej kasty lub zawodu. Tak, jak wygląda to na filmiku:

Spoiler

Mam nadzieję, że każdy zrozumiał jak taki system działa, podsumowując, zamiast znanej nam listy graczy na każdym serwerze:

Martin(0)

Legolas(1)

Hagen(2)

Piotr(3)

Zamieniamy to na zupełnie anonimowe osoby, które widzimy jako:

Obywatel(0)

Strażnik(1)

Nieznajomy(2)

Obywatel(3)

Nasz nick jest zupełnie anonimowy dla wszystkich graczy, którzy nas nie poznali i nie mieli z nami żadnej styczności. Dopiero poprzez rozmowę i wymiana imion, możemy go podpisać komendą i stwierdzić za znajomego. Każda osoba będzie nosiła tytuł odpowiadający pozycji w społeczeństwie. Aby nie przesadzać i nie wymyślać nie wiadomo ile tytułów, można byłoby zamknąć je w liczbie 5-7

Przykłady:

- Obywatel

- Strażnik

- Farmer

- Mag Ognia (mimo że będzie to dla jednej, czy dwóch osób, powinno być to również podkreślone.)

Oraz można skusić się na szlachtę, oraz sędziego. (Inną opcją są rycerze/paladyni, ale nie wiem, czy takowi się pojawią).

Wszystkie pozostałe pancerze/stroje, jak i sam brak ich posiadania, powinien mieć wspólną nazwę, np. wędrowiec, włóczykij, obcy, cudzoziemiec, nieznajomy lub jakiś inny synonim. Można się też pokusić, aby organizację przestępcze również miały przypisaną nazwę do pancerzy np. Bandyta, ale osobiście uważam to średni pomysł, ponieważ taka informacja będzie zachęcała ludzi do MG.

No dobrze, ale po co to?

Na pewno nie jest to niezbędna rzecz, podczas mojej długoletniej styczności z Role Play spotkałem taki system dwa razy, ale bardzo fajnie pomaga budować klimat. Wchodząc pierwszy raz z kimś w interakcję, naprawdę nie mamy pojęcia kto przed nami stoi. Musisz uważać na to, czy obywatel, którego widzisz pierwszy raz na oczy, aby przypadkiem nie jest wpływową osobistością, a nieznajomych, których spotkasz poza miastem to bandyci, lub myśliwi wracający z łowów. Zastosowań jest pełno.

To tyle ode mnie, dzięki wielkie za wysłuchanie

Edytowane przez username

Podziel się tym postem

Na serwerze występuje system poznawania, a każda niepoznana przez gracza postać posiada nick "Nieznajomy". Zastosowanie można obejrzeć tutaj:

Spoiler

Podziel się tym postem

Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...