Skocz do zawartości
Jaskier

Elisium-Roleplay.pl - #ELISIUM2020

Recommended Posts

lm1HnhI.png

 

Za nami już pięć lat, odkąd nazwa Elisium zagościła pierwszy raz na scenie Roleplay Gothicowej społeczności. Była to długa droga, wypchana licznymi próbami i błędami, gdzie wielu z nas poległo. Nie sposób jest zliczyć, ile członków ekipy przewinęło się przez ten projekt, przez ile kłód musieliśmy przeskoczyć nie oszczędzając sił, abyśmy mogli ponownie pojawić się w tym miejscu, naprzeciwko Was - tym najwierniejszych, najbardziej zaciekłych sympatyków. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co w tej chwili czujemy, mogąc śmiało powiedzieć, że wkraczamy w fazę półotwartych testów! Tak, zbliżamy się do końca prac nad serwerem!

 

Przez ostatnie kilkanaście tygodni prowadziliśmy wewnętrzne testy skryptu serwera celem poddania pełnej analizie sprawności technicznej. Na światło dzienne wyszły większe i mniejsze błędy, ale i również decyzje o zrezygnowaniu z pewnych rozwiązań, bądź ich zastąpieniu czymś innym. Do pierwszej z nich możemy zaliczyć usunięcie handlarzy NPC, którzy w niektórych gałęziach rozgrywki potrafili w pełni zastąpić istotne role graczy. Zamiast nich, pojawi się pojedynczy handlarz z tylko takimi przedmiotami, jakich nie będziemy w stanie stworzyć za pomocą skryptu craftingu. Zmianom też nie umknęli NPC nauczyciele - wspólnie postanowiliśmy pozostawić wyłącznie trenerów umiejętności siły, zręczności oraz posługiwania się broniami. Oznacza to, że w celu zostania rzemieślnikiem, koniecznym będzie udanie się do mistrza danego cechu (gracza) w celu zatrudnienia. Tytuł mistrza na ten moment można uzyskać dzięki akceptacji swojego biznesu rzemieślniczego w dziale Aplikacji. W czasie rozgrywki, dzięki rekomendacji swojego pracodawcy, a także według własnych obserwacji, ekipa serwera może przydzielić czeladnikowi wyższy tytuł.

 

Choć serwer pod względem technicznym jest gotów do Waszej dyspozycji, to wspólnymi siłami musimy przygotować się na upragnioną rozgrywkę. Niezbędną wręcz podstawą do pełnej funkcjonalności gry, będą Wasze organizacje i biznesy. Żadną tajemnicą nie jest, że przy tej jakże długiej przerwie technicznej część projektów się wykruszyło, co jest w pełni zrozumiałe. Niemniej jednak każdy tu obecny przecież nadal pragnie doświadczyć średniowiecznego klimatu, rozchodzącego się echa dźwięków uderzeń w stal młotem kowalskim, kłótni zajadłych kupców na targowisku i dreszczyku emocji doświadczonych przy widoku zbirów załatwiających swoje sprawy w ciemnym zaułku. Dlatego też dział Aplikacji, poszerzony o liczne nowe biznesy, stoi dla Was otworem i gorąco zachęcamy do złapania za przysłowiową kartkę papieru i długopis. Powodzenia!

 

Diametralnym zmianom uległo również miasto Wilmark, centrum rozgrywki na wyspie Archolos. Wszystko to za sprawą naszego Level Designera, członka popularnego zespołu “Soulfire” tworzącego modyfikację ”Dzieje Khorinis” - Sanda. W nowej jego odsłonie, oddajemy Wam do użytku miejsce, mogące wreszcie pomóc Wam w rozwinięciu skrzydeł w samym zalążku legalnych biznesów, jak i tych o szemranej przeszłości. Wartym tutaj do napomnienia, są następujące, godne zainteresowania lokalizacje:
- Arena, zlokalizowana w dolnej części miasta,

- Kaplica Innosa położona również w dolnej jego części,

- Klasztor magów ognia z dostępem po przekroczeniu bram zamku w górnej części miasta.

Ponadto, w mieście znajduje się wiele budynków przystosowanych pod biznesy rzemieślnicze oraz mieszkań z gotowym panelem do zarządzania lokatorami. Dla “świeższego” spojrzenia, gorąco zapraszamy do obejrzenia prezentacji mapy oraz zaznajomienia się z kolażem porównującym stare i nowe miasto.

 

Przechodząc do spraw technicznych, pod naszym adresem jest dostępna podstrona internetowa (https://elisium-roleplay.pl/serwer/), gdzie dostępny jest do wypełnienia test, którego pozytywne rozpatrzenie pozwoli Wam na rozgrywkę na Elisium (więcej informacji o samym teście znajdziecie w nowym Poradniku). Oprócz tego, znajduje się tam panel dotyczący utworzonych przez Was postaci. Jest to miejsce z podstawowymi informacjami o Waszych bohaterach, czyli ich statystykach, umiejętnościach, czy zawartości ekwipunku. Ponadto, znajduje się tam również mapa wyspy Archolos wraz z zaznaczoną lokalizacją Waszego awatara. Co można więcej powiedzieć o tej stronie, to jest ona konieczna do zmiany Waszych haseł na serwerze - innymi słowy, aby hasło zostało poprawnie zmienione, należy je zmienić na forum, a następnie przelogować się na wyżej wymienionej stronie. Tylko wtedy serwer odczyta zmienione dane i umożliwi Wam ponowny dostęp. Uwaga! Hasło nie może posiadać znaków specjalnych!

 

Ponadto, wznawiamy rekrutację na stanowiska Support, Mistrz Gry oraz Mentor (stanowisko poza trzonem ekipy Elisium - pomoc nowym graczom w odnalezieniu się w trybie Roleplay, asystowanie przy akcjach, zadaniach i eventach nadzorowanych przez Mistrza Gry, organizowanie gry na niższym szczeblu rozgrywki). Swoje aplikacje prosimy przesyłać do mnie poprzez Prywatną Wiadomość na forum.

Chcielibyśmy również zapowiedzieć trzy konkursy.

1) Konkurs na najlepszą biografię - cztery najlepsze historie nagrodzimy domami w mieście (dwa w dolnym, dwa w górnym; uwaga - wymogiem jest historia bądź jej część oparta o to, jak bohater znalazł się w Wiltmarku i jak zdobył w swoje posiadanie owy budynek, chyba, że jest rdzennym jego mieszkańcem). Udział w konkursie jest warunkowany dopisaniem w tytule tematu biografii "[KONKURS]”.

 

2) Konkurs #ELISIUM2020 - wśród osób, które ustawią taki status na swoim koncie Discord (oraz będą obecne na naszym serwerze Discord), rozlosujemy kupon Paysafecard o nominale 50zł. Aby wziąć udział w tym konkursie, należy wysłać dodatkowo Prywatną Wiadomość do mnie (na forum), o treści: “Potwierdzam udział w konkursie #ELISIUM2020” oraz podać tam również swój nick Discord.

 

3) Konkrus Facebook’owy - wśród lajkujących nasz fanpage również rozlosujemy pojedynczy kupon Paysafecard 50zł (uwaga dla tych, którzy już wcześniej polajkowali nasz profil - w celu wzięcia udziału musicie go odlajkować i ponownie zalajkować, ponieważ brane pod uwage będą tylko te lajki, które wpłynęły w czasie trwania konkursu).

 

Rozwiązanie konkursów odbędzie się w przeddzień startu serwera, którego to data zostanie udostępniona już niedługo, w kolejnym temacie w dziale Informacje. (uwaga - istnieje możliwość wymiany kuponu na inny, dowolny, dostępny w Polsce kupon prepaid)

 

Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować za śledzenie naszego projektu oraz za słowa otuchy od tych, którzy od samego początku, bez względu na przeszłość dzielą tą przygodę z nami. :)

 

Pozdrawiamy,

Elisium Team

 

  • Like 10
  • Thanks 2

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...