Skocz do zawartości
Dimaah

Urząd Miasta Wiltmark

Recommended Posts

Urząd Miasta Wiltmark znajduje się w północnej części miasta właściwego, sam budynek mieści się na rynku głównym gdzie stoi również fontanna, na której w dumnej pozie dostrzec można rzeźbę przedstawiającą Borcha Wiltmara, założyciela miasta, wraz ze swoimi wiernymi ogarami. Zaraz pod samym urzędem podstawiona jest drewniana tablica ogłoszeń, na której każdy przechodzień może przybić swoją wiadomość. Za budynkiem stoi scena, na której odbywają się liczne wydarzenia - teatr, egzekucje czy występy podróżnych zespołów uprzednio ogłaszane przez herolda. 

 

Do urzędu miejskiego przychodzą wszystkie osoby chcące przede wszystkim załatwić jakąś sprawę administracyjną czy też zapłacić za swoją nieruchomość. Osobą trzymającą nad wszystkim pieczę twardą ręką jest Xander, który jest jednym z wpływowych ludzi w mieście. Oczywiście wiadome jest, że jedna osoba nie sprostałaby takiemu wyzwaniu więc pomaga mu kilka osób, które można policzyć na jednej ręce. W przybytku tym za odpowiednią ilość złotych monet w sakiewce można ubiegać się np. o obywatelstwo, dzięki któremu bez problemu będzie można poruszać się po mieście i jak powiedziano w prawie miasta: każdy strażnik powinien przede wszystkim stawać po stronie obywatela. Uzyskujemy także możliwość zakupu budynku lub straganu. Jeżeli mowa już o straganie to można go wynająć jedynie na określony czas. Po otrzymaniu obywatelstwa, w zamian za spełnienie warunków i uiszczenie podanej przez urzędnika opłaty, uzyskamy wówczas glejt, który da nam możliwość przedostania się przez mury zamku oraz klasztoru. Oczywiście powinnością obywatela jest również płacenie podatków, które obejmują między innymi: posiadanie budynku, prowadzenie działalności na terenie miasta i terenach jemu podległych, regulowanie podatku za wynajem straganu. Karą za nie sfinansowanie tych czynności, są wysokie grzywny, aw najgorszym wypadku interwencja wyznaczonego do tego urzędnika wraz z obstawą straży miejskiej!

 

I ostatnia istotna rzecz czyli struktura budynku, który podzielony jest na dwa piętra. Na parterze znajduję się poczekalnia, a po niej pokój, w którym pracuję jeden z trzech urzędników. Na piętrze z kolei są pokoje - jeden gospodarczy, a drugim jest biuro, które jest otwarte tylko kilka dni w tygodniu. Jeżeli przy stole siedzi jeden z urzędników, możliwym jest, że ten Cię obsłuży. Do pokoju gospodarczego dostęp ma tylko i wyłącznie personel oraz strażnicy!

urzad.thumb.png.662aa12609a415c756edb07d09e79761.png

przy współpracy z @bóg z bagien

(jakieś grafiki dodam w przyszłości)

Edytowane przez Dimaah
  • Like 1
  • Thanks 1

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...