Skocz do zawartości
Arthas

Mini wydarzenia.

Recommended Posts

Obecnie na serwerze panuje pustka w miejscach gdzie winni znajdować się pracownicy, gdyby wchodzili raz na dwa-trzy dni nie było by problemu ale ich po prostu ciągle nie ma. Chodzi mi na przykład o chłopów co mogą zrobić wędkę lub inne przedmioty niezbędne do wykonywania zawodów które ich wymagają. A trochę ich jest... dlaczego na czym polega pomysł. Raz na tydzień w jakiś dzień gdzie będzie godzina szczytu organizować przyjazd "wędrownego handlarza# w którego wcieli się MG i będzie mógł sprzedać trudno dostępne przedmioty, zrobić zawody w łapaniu ryb bez narzędzi(forma Rp, wygrany by dostał  przedmiot związany z wydarzeniem) Czy chociażby inne tego typu rzeczy, sam wędrowny handlarz byłby dość dobrym pomysłem jednak częstotliwość tej uroczystości była by rzadsza nie wiem, raz na dwa trzy tygodnie. Myślałem już o tym od dłuższego czasu widząc co ma miejsce ale ostatecznie przekonało mnie przelotne rzucenie okiem na discorda. Czekam na opinie krytyczne, bądź te pozytywne a także sugestie. Jeżeli odzew będzie pozytywny mogę to jakoś ładnie rozpisać by to miało ręce i nogi. Pierw jednak chcę poznać opinię ludu!

~ Wasz William Anthony Blake ~

Edit1: Dlaczego to dobry plan? Po pierwsze nie wymaga skryptu a jedynie od kogoś odgrywania owej postaci przez 1-2h

Edytowane przez Arthas
  • Like 2

Podziel się tym postem

Ten pan dobrze mówi! Polać mu!

A dodam że mógłby taki handlarz sprzedawać też pospolite przedmioty bo nawet o takie trudno w Wiltmarku xD

Podziel się tym postem

Ponieważ narzekałeś na brak feedbacku, to się wypowiem za siebie, że nie i że wcale nie polać. Dla Ciebie to taki tam pseudo-NPC do którego zajrzysz lub nie, a dla MGów to dodatkowy regularny, kilkugodzinny obowiązek. Wolałbym, by ten czas spożytkowali na rozwiązywanie faktycznych problemów graczy i rozkręcali poboczne wątki.

Jeśli problemem jest brak dostępu do towaru, to podobny efekt mogłoby dać wyznaczenie jednego czy dwóch dni targowych, gdzie można byłoby się zaopatrzyć. Pomysł z pewnością nienowy, więc ktoś z doświadczeniem w temacie mógłby się podzielić spostrzeżeniami, jak działało i dlaczego nie (spodziewałbym się, że targ się odbył raz czy dwa, a potem świecił pustkami?). Chciałbym wyobrażać sobie, że mieliby co robić i handlarze, i kupujący, i strażnicy, i złodzieje; gdyby był problem z zachęceniem rzemieślników, to może pomogłoby jakieś proporcjonalne zwolnienie cechu z podatku za wystawienie się.

Podziel się tym postem