Skocz do zawartości
Arthas

Mini wydarzenia.

Recommended Posts

Obecnie na serwerze panuje pustka w miejscach gdzie winni znajdować się pracownicy, gdyby wchodzili raz na dwa-trzy dni nie było by problemu ale ich po prostu ciągle nie ma. Chodzi mi na przykład o chłopów co mogą zrobić wędkę lub inne przedmioty niezbędne do wykonywania zawodów które ich wymagają. A trochę ich jest... dlaczego na czym polega pomysł. Raz na tydzień w jakiś dzień gdzie będzie godzina szczytu organizować przyjazd "wędrownego handlarza# w którego wcieli się MG i będzie mógł sprzedać trudno dostępne przedmioty, zrobić zawody w łapaniu ryb bez narzędzi(forma Rp, wygrany by dostał  przedmiot związany z wydarzeniem) Czy chociażby inne tego typu rzeczy, sam wędrowny handlarz byłby dość dobrym pomysłem jednak częstotliwość tej uroczystości była by rzadsza nie wiem, raz na dwa trzy tygodnie. Myślałem już o tym od dłuższego czasu widząc co ma miejsce ale ostatecznie przekonało mnie przelotne rzucenie okiem na discorda. Czekam na opinie krytyczne, bądź te pozytywne a także sugestie. Jeżeli odzew będzie pozytywny mogę to jakoś ładnie rozpisać by to miało ręce i nogi. Pierw jednak chcę poznać opinię ludu!

 

~ Wasz William Anthony Blake ~

 

Edit1: Dlaczego to dobry plan? Po pierwsze nie wymaga skryptu a jedynie od kogoś odgrywania owej postaci przez 1-2h

Edytowane przez Arthas
  • Like 2

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites

Ten pan dobrze mówi! Polać mu!

A dodam że mógłby taki handlarz sprzedawać też pospolite przedmioty bo nawet o takie trudno w Wiltmarku xD

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites

Ponieważ narzekałeś na brak feedbacku, to się wypowiem za siebie, że nie i że wcale nie polać. Dla Ciebie to taki tam pseudo-NPC do którego zajrzysz lub nie, a dla MGów to dodatkowy regularny, kilkugodzinny obowiązek. Wolałbym, by ten czas spożytkowali na rozwiązywanie faktycznych problemów graczy i rozkręcali poboczne wątki.

 

Jeśli problemem jest brak dostępu do towaru, to podobny efekt mogłoby dać wyznaczenie jednego czy dwóch dni targowych, gdzie można byłoby się zaopatrzyć. Pomysł z pewnością nienowy, więc ktoś z doświadczeniem w temacie mógłby się podzielić spostrzeżeniami, jak działało i dlaczego nie (spodziewałbym się, że targ się odbył raz czy dwa, a potem świecił pustkami?). Chciałbym wyobrażać sobie, że mieliby co robić i handlarze, i kupujący, i strażnicy, i złodzieje; gdyby był problem z zachęceniem rzemieślników, to może pomogłoby jakieś proporcjonalne zwolnienie cechu z podatku za wystawienie się.

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...