Skocz do zawartości
ahah

Undabar, Ankara.

Recommended Posts

Powiedzmy sobie szczerze. Naprawdę sądzicie, że wprowadzenie Undabaru, czy tam innej Ankary, sprawi że gracze ochoczo wrócą na wasz serwer? xD. Pod koniec mieliście maksimum 20 graczy, którzy siedzieli w tym mieście. Teraz wprowadzicie nową lokacje, a może nawet dwie, a na serwerze wciąż będzie te 20 osób xD. Tylko, że zamiast 20 osób w mieście będzie 20 osób rozsianych po całej mapie. Jeśli myślicie, że wprowadzenie nowej lokacji uratuje ten serwer, to szkoda mi was xD.

zapraszam do dyskusji o ile taka powstanie, czy po prostu kolorowi zamkną temat i zamiotą wszystko pod dywan

• Like 3

Podziel się tym postem

Z tego co się orientuje serwer zabiła ekonomia na którą narzekało x osób. To ma poprawić ten stan rzeczy.
Kolejna sprawa sam Wiltmark w sobie był bez duszy, a teraz gracze mogą wybrać czy chcą być zwykłym mieszczaninem, barbarzyńcą który rozpłata czerep machnięciem topora czy jak w moim wypadku outsiderem. Więcej możliwości da więcej dróg którą może obrać gracz. W poprzednim wypadku była jedna zostań obywatelem i rób swoje a teraz... jest ciekawiej. Co niektórzy zostali bandytami aby nieco sobie urozmaicić. Więc jestem tego zdania, że zmiana jest na plus. Dwudziestu graczy było w godzinach luźnych a potem przy wieczorze pięćdziesięciu. Można śmiało powiedzieć, że serwer ma około sześćdziesiąt aktywnych osób i około dwudziestu-trzydziestu rotacyjnych graczy. A tu widzę kolejne zachowanie typu, nie zrobię nic aby to zmienić ale będę ujadać i hejtować pracę innych.

• Like 2
  • Thanks 1

Podziel się tym postem

2 minuty temu, Arthas napisał:

Z tego co się orientuje serwer zabiła ekonomia na którą narzekało x osób. To ma poprawić ten stan rzeczy.
Kolejna sprawa sam Wiltmark w sobie był bez duszy, a teraz gracze mogą wybrać czy chcą być zwykłym mieszczaninem, barbarzyńcą który rozpłata czerep machnięciem topora czy jak w moim wypadku outsiderem. Więcej możliwości da więcej dróg którą może obrać gracz. W poprzednim wypadku była jedna zostań obywatelem i rób swoje a teraz... jest ciekawiej. Co niektórzy zostali bandytami aby nieco sobie urozmaicić. Więc jestem tego zdania, że zmiana jest na plus. Dwudziestu graczy było w godzinach luźnych a potem przy wieczorze pięćdziesięciu. Można śmiało powiedzieć, że serwer ma około sześćdziesiąt aktywnych osób i około dwudziestu-trzydziestu rotacyjnych graczy. A tu widzę kolejne zachowanie typu, nie zrobię nic aby to zmienić ale będę ujadać i hejtować pracę innych.

1. No wlasnie, serwer zabila ekonomia, ktora nie wiem chcecie naprawic zmieniajac mape?? Co to niby da? Zmienicie mape, a ekonomia dalej bedzie do dupy.

2. Nie byl bez duszy, tylko gracze nie potrafili tchnac w niego zycia. Nie musieli sie ograniczac do bycia szarym mieszkancem, mogli pisac aplikacje na biznesy, zostac przestepcami, czy fanatykami rybolostwa, wystarczylo ruszyc glowa. Ktos mogl sie zajac arena w dolnym miescie i organizowac na niej walki, ktos inny mogl zalozyc jakas krupe cyrkowa, czy inny kabaret (w miescie byla specjalna scena).

3. Co nowego wprowadzi undabar oprocz tego, ze zaczniecie biegac z nickami typu Ragnar, Loki, czy Bjorn Zjebawka. Btw nikt z was nie zostanie zadnym barbarzynca, bo minie rok za nim znow uda wam sie zarobic na sierp do zrywania kwiatkow ;>

4. Piecdziesieciu graczy bylo moze na poczatku, potem stopniowo aktywnosc na serwerze zaczela spadac w dol, az w koncu zostala ta dwodziestka i nie wciskaj mi kitu, ze bylo inaczej, bo dobrze wiem jak bylo xD.

Idzcie grac w undabarze kolejne dwa tygodni, zeby sie zjebac z rowerka i szybciutko przeniesc na ankare

pozdrawiam hejter, ktory nic tutaj nie zmieni i przyszedl tylko po to zeby ujadac i hejtowac prace innych

• Like 3

Podziel się tym postem

1. Chcecie? Nie przypominam sobie abym należał do ekipy serwera - jestem zwykłym szarym graczem jak Ty.

1.1 Ekonomia była trochę do "ehem"  z powodu zbyt dużej zależności od graczy danej profesji, jak przeczytałeś nowości to pewne rzeczy ulegną zmianie na lepsze.

2. Tak jak mówisz, gracze nie potrafili... a czy to zrobiłeś coś co sprawiło, że mogło się to zmienić? Jak rozumiem sam zaliczasz się do tego grona.

2.2 Z tego co kojarzę jeden z graczy ruszył te scenę robiąc teatry raz czy dwa. A co do areny widać, jak jesteś na bieżąco. Bowiem ta była ruszona i działo się na niej sporo rzeczy.

2.3 Trochę jednak masz racji gracze mają duży wpływ na to co się dzieje. Jednak weź pod uwagę, że Gmowie, admini, supporci nie dadzą nam gotowego świata do którego jesteśmy przyzwyczajeni z gier RPG. To jest RP i my musimy to stworzyć oni nam dają surowy kamień my musimy go obrobić, oni jedynie mogą na to patrzeć i kierować w jaką stronę to idzie, samemu przy tym wkładać swoje cegiełki.

3. Zmieni i to sporo, bo ktoś chcę postać awanturka który lubi dać innym po mordzie. W mieście krzywo na to będą patrzeć a tam? Jeden da drugiemu po mordzie, ten mu odda zrobi się rozróba, a potem napiją się piwa i będą się śmiać w najlepsze.

4. Jako osoba która na serwerze codziennie siedziała po kilka h, nie zgadzam się z Twoim zdaniem. Na początku było bum gdzie widziałem wyniki po osiemdziesiąt dziewięćdziesiąt osób. Gdzie ludzie latali, szukali. A ilu z nich weszło do jakiegoś budynku i coś odegrało? Przykład knajpy ktoś wszedł do niej tylko po to by w niej siedzieć. No kurczę, trochę trzeźwego spojrzenia na sytuację.

• Like 2
  • Thanks 1

Podziel się tym postem

2 minuty temu, Arthas napisał:

1. Chcecie? Nie przypominam sobie abym należał do ekipy serwera - jestem zwykłym szarym graczem jak Ty.

1.1 Ekonomia była trochę do "ehem"  z powodu zbyt dużej zależności od graczy danej profesji, jak przeczytałeś nowości to pewne rzeczy ulegną zmianie na lepsze.

2. Tak jak mówisz, gracze nie potrafili... a czy to zrobiłeś coś co sprawiło, że mogło się to zmienić? Jak rozumiem sam zaliczasz się do tego grona.

2.2 Z tego co kojarzę jeden z graczy ruszył te scenę robiąc teatry raz czy dwa. A co do areny widać, jak jesteś na bieżąco. Bowiem ta była ruszona i działo się na niej sporo rzeczy.

2.3 Trochę jednak masz racji gracze mają duży wpływ na to co się dzieje. Jednak weź pod uwagę, że Gmowie, admini, supporci nie dadzą nam gotowego świata do którego jesteśmy przyzwyczajeni z gier RPG. To jest RP i my musimy to stworzyć oni nam dają surowy kamień my musimy go obrobić, oni jedynie mogą na to patrzeć i kierować w jaką stronę to idzie, samemu przy tym wkładać swoje cegiełki.

3. Zmieni i to sporo, bo ktoś chcę postać awanturka który lubi dać innym po mordzie. W mieście krzywo na to będą patrzeć a tam? Jeden da drugiemu po mordzie, ten mu odda zrobi się rozróba, a potem napiją się piwa i będą się śmiać w najlepsze.

4. Jako osoba która na serwerze codziennie siedziała po kilka h, nie zgadzam się z Twoim zdaniem. Na początku było bum gdzie widziałem wyniki po osiemdziesiąt dziewięćdziesiąt osób. Gdzie ludzie latali, szukali. A ilu z nich weszło do jakiegoś budynku i coś odegrało? Przykład knajpy ktoś wszedł do niej tylko po to by w niej siedzieć. No kurczę, trochę trzeźwego spojrzenia na sytuację.

1. no zajebiscie, machnalem sie podczas pisania (chodzilo o czlonkow ekipy)

1.1. ekonomia wymagala poswiecenia ogromnego czasu ze strony graczy, zeby moc chociazby wbic 30% w walce glupim mieczem. Dochodzi do tego fakt, ze takie lby jak Casius i Pio robily sobie monopol, przez ktory ceny wyskakiwaly w kosmos.

2. Potrafilem chociazby wejsc z nimi w interakcje i przeprowadzic zwykla rozmowe, gdzie wiele innych osob wolalo biegac po mapie z punktu A do B.

2.2. Super, cieszy mnie, ze jednak ktos cos robil z tym teatrem, czy arena. 

2.3. Tez jestem zdania, ze gracz sam powinien ruszyc glowka i osiagnac cos w tej gierce, bez pomocy administracji. Sęk w tym, ze wielu nie potrafi tego zrobic i potem wszystko sie zatrzymuje. (moje osobiste odczucie)

3. Nie wiesz, czy tak bedzie, ja tego nie wiem. Wiedza to tylko gamemasterzy, ktorzy ustala sobie jak ma wygladac gra tam. (chociaz spodziewam sie jakie gowno moze tam powstac, jesli kaan wraz ze smietanka uzaranska bedzie tym przewodzil)

4. To nie moj problem, ze woleli robic speedrun po mapie, zamiast skupic sie na normalnej gierce xD.

Mam tez nadzieje, ze ekipa serwera pojdzie po rozum do glowy i nie bedzie kazala gamemasterom, zeby z wlasnej kieszeni nagradzali graczy za questy xD. Nawiazanie do sytuacji z Zachem.

na dodatek usuneliscie mozliwosci zarobku, ktore moze byly slabe, ale byly xD. Wystarczylo je odrobine przerobic, zeby to jakos wygladalo.

• Like 1

Podziel się tym postem

1. Wtrącenie słów wulgarnych było zbędne, to pyszne zachowanie z Twojej strony w poważnej dyskusji. Błędy się każdemu zdarzają ale po prostu z Twojej strony to wyglądało jak zarzucenie mi bycia jednym z nich. Proponuje porzucić ten aspekt.

1.1 Z tym trudno się nie zgodzić, ale nie ma sensu zrzucać za to winy na wszystkich.

2. To widzisz plus dla Ciebie, może powinieneś też tworzyć projekty które by przyciągały innych a nie pozostać biernym obserwatorem?

2.3 Dlatego trzeba nakierować takie osoby aby znaleźć im zajęcie albo pomóc się odnaleźć w RP. Bo taka ręka wyciągnięta do kogoś nowego robi dużo.

3. Racja nikt tego nie wie, ale ponowny hejt na kogoś ze względu na piastowaną przez niego pozycję jest zbędny. Poczekaj na rezultaty a potem wyraź opinię, bo obecnie polegasz na sugestiach.

4. Nie mówię, że to Twój czy mój problem. Po prostu brakowało im nakierowania co także jest w dużej mierze zależne od graczy.

5. Ponowny atak na osoby na stanowiskach, jeżeli masz do nich zarzuty proponuje zrobić temat gdzie im to wypunktujesz bez agresji a z głową.

Podziel się tym postem

Piszecie o zabijaniu serwera, jakby do tego faktycznie doszło, podczas gdy gracze dalej kręcili swoje wątki i zaczynali zupełnie nowe. Info o resecie padło w sobotę, podczas gdy grupy się jeszcze rozkręcały, planowały co najmniej jeden event na niedzielę.

Nie było aktywnych 20 osób na koniec, bo z samej naszej szajki aktywnych było dziesięciu graczy - zwyczajnie nie każdy mógł wchodzić każdego dnia, ale codziennie robiła to zdecydowana większość. Tak czy siak to była tylko nasza grupka, a z pewnością nie była jedyna.

Odnośnie cyrkowej "krupy" (grupy?) - pojawiła się przecież całkiem obiecująca aplikacja na łajdaków-artystów, ale nie została rozpatrzona.

Cytat

Kolejna sprawa sam Wiltmark w sobie był bez duszy, a teraz gracze mogą wybrać czy chcą być zwykłym mieszczaninem, barbarzyńcą który rozpłata czerep machnięciem topora czy jak w moim wypadku outsiderem. Więcej możliwości da więcej dróg którą może obrać gracz. W poprzednim wypadku była jedna zostań obywatelem i rób swoje a teraz... jest ciekawiej. Co niektórzy zostali bandytami aby nieco sobie urozmaicić. Więc jestem tego zdania, że zmiana jest na plus.

Jakaś kompletna bzdura. Skoro Wiltmark był bez duszy przy dużej liczbie graczy, to jak ma ją zyskać bez nich? No, chyba że zostanie okrojony do jakiegoś ułamka swojej wielkości.
Bandytami czy generalnie "przestępcami" natomiast można było być już wcześniej i dodawanie Undabaru w niczym tu nie pomaga.
Podobnie piszesz o zaktywizowanej Arenie, a dalej mówisz, że w Wiltmarkcie nie można było dać sobie przyjacielsko po mordach.

Chociaż wątek szmatławy, to przemyka tu między wierszami też coś wartego uwagi: że Undabarscy gracze nie kojarzą się z wiarygodnością, tylko z osobami szybko nudzącymi się i skaczącymi z kwiatka na kwiatek, którzy przybiegną tylko na krótką chwilę zwabieni bieda-nowością i fantazjami o spoconych męskich klatkach. Nie piszę tego, by kogoś obrazić, ale by zwrócić uwagę na problem - nie wiem, musicie być chyba dwakroć bardziej ostrożni dobierając sobie funkcyjnych do ogarniania grup i w ogóle nie mnożyć ich ponad potrzebę, żeby nie skończyło się jak zazwyczaj strażnicy albo magowie na każdym-pieprzonym-serwerze.
Osobiście już się czuję uprzedzony i obawiam się interakcji, bo obawiam się, że spusty nad wikingami przyciągną graczy skłonnych do power fantasy o orkowej supersile, POTENSZNYCH toporach masakrujących lewacki wiltmarg i berserkerskich niewrażliwościach na ból. A piszę to, bo wiem, że nie jestem osamotniony w obawach i może dałoby się uprzedzić fakty albo takie obawy rozwiać, bo bez zaufania ni chuj ten wózek nigdzie nie pojedzie (a zaufania z dnia na dzień ubywa zamiast przybywać).

• Like 3

Podziel się tym postem

1 minutę temu, Arthas napisał:

1. Wtrącenie słów wulgarnych było zbędne, to pyszne zachowanie z Twojej strony w poważnej dyskusji. Błędy się każdemu zdarzają ale po prostu z Twojej strony to wyglądało jak zarzucenie mi bycia jednym z nich. Proponuje porzucić ten aspekt.

1.1 Z tym trudno się nie zgodzić, ale nie ma sensu zrzucać za to winy na wszystkich.

2. To widzisz plus dla Ciebie, może powinieneś też tworzyć projekty które by przyciągały innych a nie pozostać biernym obserwatorem?

2.3 Dlatego trzeba nakierować takie osoby aby znaleźć im zajęcie albo pomóc się odnaleźć w RP. Bo taka ręka wyciągnięta do kogoś nowego robi dużo.

3. Racja nikt tego nie wie, ale ponowny hejt na kogoś ze względu na piastowaną przez niego pozycję jest zbędny. Poczekaj na rezultaty a potem wyraź opinię, bo obecnie polegasz na sugestiach.

4. Nie mówię, że to Twój czy mój problem. Po prostu brakowało im nakierowania co także jest w dużej mierze zależne od graczy.

5. Ponowny atak na osoby na stanowiskach, jeżeli masz do nich zarzuty proponuje zrobić temat gdzie im to wypunktujesz bez agresji a z głową.

1. Dla ciebie bylo zbedne i niesmaczne, dla mnie nie. Nie probowalem tez ci niczego zarzucac, uspokoj sie.

2. Bylem czlonkiem milicji, ktory aktywnie spedzal czas na serwerze w godzinach populodniowych i wieczornych.

2.3. Tez popieram pomoc nowym uzytkownikom, ale nie uwazam, zebysym my zawsze musieli to robic (gracze). Niech czlonkowie ekipy sie wysilaja i sprobuja pomoc nowemu z wlasnej woli, a nie tylko wtedy, gdy ten ich o to poprosi xD. Czasem funkcja "pomoc" pod przyciskiem to za malo.

3. I bede na nich polegal bo nie uwazam Kaana, ani za dobrego gracza i gamemastera, chlop widzac osobe plci przeciwnej na discordzie/serwerze jest w stanie postawic dla niej palac xD i pisze to nieironicznie.

4. Dobra, rozumiem.

5. Niestety, ale przewiduje, ze bedac graczem z innego serwera wszystkie moje propozycje i uwagi moga sprawnie i szybko wyladawac w koszu. :)

Podziel się tym postem

Napisano (edytowane)

Vasemirze masz rację, tu jest błąd w moim przedstawieniu danej informacji. Nie uciekam od niego i się przyznaję bez bicia!

Chodziło mi bardziej, że to coś w stylu "miasto jak miasto" bez cech charakterystycznych. Z perspektywy czasu może wydać się po prostu nudne to jest mój punkt widzenia. Bardziej ciekawe się wydaje już siedzenie w kanale czy chociażby rabowanie innych. Co do Areny dopóki była bezpańska raczej było okey, ale w tym momencie co się tam coś działo cała milicja przepadła.

Edit w odpowiedzi na powyższe.

1. Ja jestem spokojny cały czas.

2. Mam do milicji bardzo mieszane uczucia z różnych względów.

2.3 Cóż jako iż miałem styczność z piastowaniem stanowisk administracyjnych/supportowych nazwij to jak chcesz, to niekiedy wiem, że może braknąć na to czasu.

3. Dobrze, To Twoja opinia i taki temat na ogóle jest imo. zły, odesłał bym to do działu skargi.

5. To Cię nie skreśla, bo każdy pomysł rozpisany sensownie i z podejściem gdzie masz szacunek do drugiej osoby zawsze ma szansę bytu. Ja jako random jakoś sobie radziłem z moimi ideami które chciałem stworzyć.

Edytowane przez Arthas
  • Like 1

Podziel się tym postem

Napisano (edytowane)

Szanowny Panie Kaan, 
Ja w sumie jestem kulturalnym człowiekiem, więc napiszę to co mi leży na serduchu, aczkolwiek w sposób, który nie będzie godził w miano homosapiens.
Każdy wie jak to obecnie wygląda na serwerze. Myślę, że dosłownie WSZYSCY użytkownicy posiadający przeciwstawne kciuki, oraz więcej niż 10iq dostrzegą, iż zwyczajnie nie podołaliście zadaniu i przygniotło Was brzemię prowadzenia serwera - to jest fakt. Oczywiście, zaraz pewnie rzucicie mi się do gardła z tekstami typu "Hola, hola, no może się nie udało, raz, drugi, kurwa trzeci, ale teraz już wiemy co jest nie tak i na pewno to naprawimy!!! Oczekujcie na serwerek jedyne kolejne 4 miesiące!!! STAY TUNED #ELISIUM2020". No generalnie nie bardzo mi się to widzi, jak napisał mój przedmówca, dodanie nowej mapy nie za bardzo rozwiąże wasze problemy, wręcz przeciwnie, jeszcze je powieli. Dlaczego? Ktoś już to wyżej wyjaśnił, jeszcze bardziej zdecentralizujecie rozgrywkę. Reasumując, jak to mówią, trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny, czy tam odwiesić buty na kołek. To moim zdaniem powinniście właśnie zrobić, powiedzieć "Sorry chłopaki i dziewczyny nie daliśmy rady, trzymajcie się cieplutko, wrócimy jak ogarniemy jak to się robi". Obecnie to co robicie to totalnie bezsensowny półśrodek, który naprawi sytuacje na 1-2 dni, a potem jeszcze bardziej ją pogorszy. Zamknijcie ten projekt w pizdu, zbierzcie ekipę ludzi, którzy wiedzą z czym to się je, a nie jakiegoś fanatycznego polako-niemco-austryjaka pałującego Wiplera do niemieckiej wiki Gothica zwanej "Almanach" (pozdro Casius) i potem zróbcie coś z rozmachem. Naprawdę, prowadzenie serwerka nie jest taką łatwą rzeczą na jaką wygląda i myślę, że rzeczywistość Was już brutalnie zweryfikowała. 

Errata..
Wydaje mi się, że każdy przyzna, że do Elisium przylgnęła już łatka niestabilnego serwera, tak jak pewnie do Ciebie przylgnęła łatka stulejarza @Kaan, wierzę, że nic nie bierze się bez powodu, ale nie będę drążył bo nie przyszedłem tutaj kruszyć kopii przez monitor. Generalnie żarcik z selerem całkiem śmieszny, taki nie za dorosły, też mogę sobie taki wymyślić parafrazując Twój nickname do Dzbaan, czy też Stulejmaan - oczywiście proszę to traktować z przymrużeniem oka i nie obrażać się!

Pozdrawiam

Edytowane przez Vicious
  • Like 4

Podziel się tym postem

Napisano (edytowane)
29 minut temu, Kaan napisał:

Dobrze, że jednak poniżej mułu, bo już się zaczynałem obawiać, że wypadłem poza skalę. 😅
Jeżeli po poszerzeniu swej świadomości zacząłbym szczekać na forum na twój wzór, to chyba pozostanę z głową w dupie i będę kontynuował te godzące w twoją dumę procedery. W ogóle to zastanawiałeś się kiedyś nad zaprzestaniem męczenia selera i rozpoczęciem identyfikowania się z burakiem?

A ciebie przypadkiem z Elisium nie wykopali przed moją kadencją, @Grim? xD

rozumiem ze dla gosci twojego pokroju jasno przekazana treść może nie być wystarczająco klarowna, więc napiszę jak jaskiniowcowi:

poniżej mułu w domyśle oznacza poza skalą

jeżeli myślisz że jakimiś tekstami z podstawówki mi wjedziesz tak, żebym to poczuł, to jesteś w błędzie koleś i to srogim XD nie masz zielonego pojęcia ani o trybie, ani o czymkolwiek innym o czym tu pierdolisz typie, zatrzymales sie mentalnie w czasach podstawowki i 2012 roku, brakuje tutaj tylko klas, akrobatyki dla dowódców i runek teleportacyjnych, pewnie byłbyś w raju jebany pseudolaku

no i oczywiscie nie zapominajmy ze NAJBARDZIEJ KREATYWNYM ROZWIĄZANIEM  na ktory bylo stac tutejszych mistrzow gry to kurwa ZAMIATANIE MOSTU . koles wez najpierw kurwa ogarnij swuj mózg-kurwidołek a później wskakuj na stanowiska administracyjne bo nie nadajesz sie do interakcji z ludźmi, jeżeli polegają na czymś innym niż stulejarzeniu do wirtualnych pizd

Edytowane przez seler
  • Like 4

Podziel się tym postem

Faktem jest, że niektóre rzeczy przygniotły nas swym ogromem i nie podołaliśmy, tu nie ma co ukrywać. Nie ma też co zwalać winy na Casiusa, który swoje do obecnego stanu rzeczy dołożył (a może nawet odjął, zależy od perspektywy). Jako ekipa nie widzimy jednak powodu, by schodzić ze sceny, nieważne czy to zgodne z twoją logiką, czy taką ktokolwiek ma zachciankę. Mamy jeszcze pomysły, jak to spróbować odratować, więc będziemy zgodnie z nimi postępowali. Dopiero u kresu naszej wyobraźni, gdy już żaden pomysł nic nie zdziała - wówczas zastanowimy się nad zawieszeniem kamaszy, jednak chwilowo takich planów nie posiadamy.

Moim ulubieńcem i tak pozostanie 'Kaał', takie proste i klasyczne, Zwisjuś - ot, taki żarcik. Proszę traktować z przymrużeniem oka.

Podziel się tym postem

Bardzo mnie bawi, że ludzie wytykają sobie granie na pseudolach. Na serwerach, na których ciągle widzi się tych samych ludzi, bo platforma posiada niewielu graczy. Niektórych można poznać po samym stylu wypowiedzi, także nie musicie się pocić i udawać prestiżowych graczy. Nie jesteście nimi. Ogrom stulejarstwa panuje na platformie wszędzie, a na tym serwerze należałoby go szukać tam, gdzie ludzie lekko spuszczają coś do kanałów. Gdyby Mistrz Gry nadużywał /giveitem, to raczej szybko straciłby możliwość używania komendy.

Serwer był nastawiony na farmienie przedmiotów i zarabianie pieniędzy, żeby je później chomikować na drogie przedmioty, które i tak nic nie dadzą. Mało to miało wspólnego z roleplay, ludziom znudziło się bieganie po mieście i żebranie o złoto na zbyt drogie narzędzia. Ekipa serwera narzuca grę? Źle. Dostajecie władze w rączki? Jeszcze gorzej. Rozpierdoliliście serwer sami sobie i narzekacie w jakimś bezsensownym temacie i nawet nie jesteście na bieżąco. Mapa się nie zmienia, kwiatuszki. Polecam się ogarnąć, wypić herbatkę i grzecznie czekać.

• Like 5

Podziel się tym postem

Zgadzam się z użytkownikiem @Vicious - de facto na tle osób, które zabrały głos, a i naznaczyły go serduszkiem jest kulturalny. Wciąż jest to kultura, którą można często doświadczać podczas wzajemnej dezaprobaty dwóch tułaczy, gdy pod miejscowym śmietnikiem pojawi się worek puszek, ale zawsze.

• Like 4

Podziel się tym postem

Napisano (edytowane)

Cała dyskusja już dawno zeszła z tematu w celu ciśnięcia Kaana, ale i tak się wcisnę swoje parę groszy.

Nie każdy śledzi forum, więc zrozumiałe, że mogliście to przeoczyć:

Jak wynika z tych tematów, zostały podjęte kroki w usunięciu szkodliwej gospodarki, więc cała dyskusja powinna się zakończyć.
Czy jest to dobre rozwiązanie? Nie wiem, ale jest to jakaś próba ratowania Elisium. Jeszcze nikt na tej platformie nie znalazł złotego środka — jak dotąd żaden serwer nie ustał, racja?

Nie bronię tu Casiusa, bo uważam, że przesadził ze swoim symulatorem życia, ale mimo wszystko próbował zaimplementować coś nowego, w dodatku system gospodarki z UDANYCH serwerów niemieckich. Niestety nie trafił do polskiej społeczności.

Większość z was siedzi już tutaj dobre parę lat, zamiast wyzywać się i dzielić na obozy, zacznijcie żyć w zgodzie i rozmawiać normalnym językiem to może stworzylibyście jeden, jebitny projekt gdzie ludzie będą szczęśliwi. Tematy "Serwer to Guwno nic sie nie da zarobic" wcale nie pomagają w tworzeniu serwera ani w rozwijaniu tej platformy.

Edytowane przez username
  • Like 3
  • Thanks 1

Podziel się tym postem

Serwer od kiedy pamiętam był nastawiony na role play, nawet za mojej kadencji i nie mam zamiaru tu wyciągać brudów, dlatego powód moich kłótni z Jaskrem zostawię dla siebie. Powiedziałem przed startem, że serwer pierdolnie i pierdolnął i gówno zrobicie z takim podejściem jaki reprezentujecie na dzień dzisiejszy. Możecie tego trupa podnosić jeszcze x razy i zmieniać zarząd jak rękawiczki, prawda jest taka, że zwykły pseudol stoi dłużej niż ten innowacyjny serwer na którym się aktualnie znajdujemy, od pięciu lat ten trup jest odgrzewany w kółko i pomimo, że w środku kibicuje temu projektowi bo wiem ile pracy to kosztowało Jaskra, to dopóki nie zmieni on swojego podejścia i oficjalnie nie przyzna że spierdolił to po całości to nie wróże temu żadnej przyszłości. Jeśli to czytasz Jaskier to po prostu przemyśl sobie to wszystko co było, te ostatnie kilka lat prac nad tym i pomyśl, czy unoszenie się dalej dumą jest tego warte, nawet możemy o tym pogadać na PW.  Joł 

Podziel się tym postem

Napisano (edytowane)

Chwileczkę. Czyli tobie Grim  cały ten czas chodzi tylko o to, żeby Jaskier przyznał się do rzekomego "błędu" i próbujesz go nakłonić... obrażając Kaana?

Poza tym takie pytanie: Co konkretnie da przyznanie się Jaskra do błędu? 

Bo serwera to nie naprawi... Działania zaś mogą... Działania, które aktualnie są podejmowane.

Edytowane przez ullashong
  • Like 9

Podziel się tym postem

Oczywiście, podpisuję się czterema łapami pod tym, że działania naprawią serwer, aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby działania zaplanowane przez administrację cokolwiek zmieniły. Oczywiście jest to tylko moja opinia, ale tak czy siak myślę, że "szału ni byndzie"

• Thanks 1

Podziel się tym postem

Witam zaniepokojonych użytkowników naszego serwisu, którzy na podstawie niepełnych informacji i braku zapoznania się z wątkiem prezentującym zmiany w głównym dziale informacyjnym, wysunęli błędne wnioski i obawy, a szala goryczy się przelała i sfrustrowanie przerodziło się zejściem z głównego wątku w obrazę innych osób, dlatego postanowiłem zbiorowo wyjaśnić kilka nieścisłości w skrócie, by panika i rzucane tutaj gówno nie siało już więcej fermentu: 🙂

- nie będzie żadnej zmiany mapy, a edytowana zostanie głównie lokacja Undabaru, tak, by przystosować ją do zmiany fabularnej. Uważamy, że miano "zmiany" mapy tutaj nie pasuje, skoro jedynie zmianie ulegnie lokacja Undabaru. Nierozważną rzeczą byłby brak aktualizacji mapy, skoro i tak aktualizujemy addon, a przy okazji możemy poprawić wrażenia z rozgrywki dzięki polepszeniu mapy.

- żadna ekonomia tutaj nie upadnie, gdyż nie ma nawet do tego podstaw - dzięki zmianom które wprowadziliśmy, czyli ustalenie odgórnych cen za surowce kupowane przez rzemieślników od miasta, sprawi że cena za wykonane przedmioty też będzie stała, właśnie dzięki tym stałym cenom za surowce, za które płacą rzemieślnicy, co wyeliminuje absurdalne ceny za jakikolwiek przedmiot.

- usunięcie prac nie spowoduje braku zarobku u graczy. Tak jak ten temat głosi:

Cytat

- usunięte zostają prace podstawowe (farmerstwo, drwalnictwo, górnictwo) jako wykonalne skryptowo. Będą one się odbywały w RP, pieniądze nadal będą za nie nadawane przez wyznaczone przez nas osoby. Kopalnia przechodzi pod władanie miasta.

co oznacza, że za grę w RP, będzie przyznawane wynagrodzenie (złoto) w zależności od czasu pracy i jej rodzaju. Nie będzie to ograniczone staminą jak dotychczas, a jedynie zdrowym podejściem gracza do własnej rozgrywki

- wiemy, że część graczy potrafi zorganizować sobie rozgrywkę i nie mają problemu z powolnym rozwojem postaci. Jednak tutaj, tak jak zauważyliście - zawiniły osoby, które projektowały ekonomię, rzemieślnicy chcący się obrzydliwie wzbogacić i my - jako nadzorujący działanie serwera zespół, co skutkowało wyolbrzymionymi cenami za najróżniejsze przedmioty, a do tego częsty brak tzw. "akcji" spowodował nijaką grę, w której większość graczy nie potrafiła się odnaleźć. Po raz kolejny dzięki zmianom, których się podjęliśmy, gracze będą mieli dowolność w prowadzeniu swojej gry i nie będą sztucznie ograniczeni przez system.

Wiemy, że rozwiązania przez nas wprowadzone nie są idealne, jednak opierają się o "sprawdzone" już założenia, które od lat panowały na serwerach w mniej, lub bardziej udoskonalonej formie i gracze potrafili się świetnie na nich bawić pomimo wad, a teraz dzięki skryptowi i odpowiednim nadzorem, mamy nadzieję, że  przerodzi się to na jeszcze lepsze wrażenia z rozgrywki niż dotychczas.

Mam nadzieję że rozdmuchałem część sztucznych czarnych chmur, które niektórzy tutaj nadmuchali.

Pzdr. 😏

• Like 8

Podziel się tym postem

3 minuty temu, ullashong napisał:

Chwileczkę czyli tobie Grim  cały ten czas chodzi o to, żeby Jaskier przyznał się do rzekomego "błędu" i próbujesz go nakłonić... obrażając Kaana?

Poza tym takie pytanie: Co konkretnie da przyznanie się Jaskra do błędu? 

Bo serwera to nie naprawi... Działania zaś mogą... Działania, które aktualnie są podejmowane.

Co ty teraz insynuujesz bo nie do końca rozumiem, cofnij sobie do pierwszej strony i sprawdź konwersacje z Kaanem. 

Po prostu, niech przyzna się że jego dotychczasowe działania okazały się złe. Zamiast obarczać graczy winą i obrażać niech pokaże, że ma jaja przyznać się do błędu. To go akurat nic nie kosztuje a założę się że taka postawa godna dorosłego człowieka spotka się z aprobatą tych BYŁYCH graczy jak to zaznaczył własnie Kaan, który z ogromną pogardą traktuje ludzi którzy wytykają mu błędy. 

Rozwiązaniem czegoś co nie działa nie jest x reaktywacja tylko kompletne naprawienie wszystkich błędów, w tym wypadku ekonomii i dać to naprawić komuś kto się na tym zna. Nie chce tu wylewać tego wiadra pomyj na Jaskra ale po prostu większość pomysłów które wdraża są zwyczajnie słabe. Gdy większość graczy z tymi ZŁYMI NORDMARCZYKAMI BYŁYMI GRACZAMI na czele mówiła jeszcze przed startem pierwszej edycji że ekonomia jest zjebana i mapa to totalne gówno, ekipa zrzuciła winę na graczy, większość zarządu została usunięta a do ekipy dodano ludzi którzy doświadczenie w stawianiu serwerów mają zerowe. Co więcej, ludzi odpowiedzialnych za wyszukiwanie błędów wyjebano z tego serwera i mogę tak wymieniać dalej każdy kurwa błąd, ale chyba nie o to w tym chodzi, było minęło. 

Vicious już napisał wyżej, żeby zamknąć serwer, naprawić to, przyznać się kurwa do tego, że się zjebało sprawę a nie unosić się dumnie jak kogut z bębnem wyjebanym do przodu. I nie wmawiaj mi że jedyne co robię to obrażam jakiegoś frajera, który kategoryzuje graczy. Stawiając się na miejscu Jaskra, przyznałbym się do błędów, schowałbym tą zjebaną dumę do kieszeni, powiedział jak jest naprawdę, podał dłoń na zgodę do graczy których praktycznie wyśmiał wraz z tymi dupowłazami w zarządzie, i zakopał ten gówniany topór wojenny który sam wykopał. Tyle w temacie.

Podziel się tym postem

Gość Maczupa
Napisano (edytowane)

Odgórnym problemem jaki jest rażący to podejście sławnego już @Kaan, który nawet na proste pytania od graczy reaguje żałosnym chamstwem, co od razu budzi pewną bolączkę jeśli chodzi o czyste relacje na linii gracz-ekipa. Jeśli już mamy przeświadczenie jaki stosunek ma do nas choćby jedna osoba z teamu, brniemy dalej mimo przeszkód, powikłań, pandemii. Jeżeli wnikamy w szczegóły uniwersum, jest to sklejka - mały szczegół, jeśli jednak patrzymy na ogół to pojawia się wnet jedna, druzgocąca myśl. Zero wyniesionych wniosków, absolutne nic. Począwszy od strony skryptowej jak i od strony podejścia co do nie których osób, powiela się tutaj schemat serwera, który widzimy cyklicznie na listach g2o - możemy zmienić nazwę z Wojny Bogów, Nalderium, Fengary czy innych Elvarionów, jednakże prócz wspaniałej otoczki i marketingu to co zostało zaserwowane ludziom to kompletne nic. Rzecz jasna to jest moja opinia z którą nie każdy powinien się zgadzać, bazuje na własnych odczuciach, niczym innym.

Mam jednakże cichą nadzieje, że ludzie odpowiedzialni za całokształt rzeczy sięgną wreszcie po wyciągnięcie konkretnych wniosków bo zapowiedziane zmiany są rozdmuchiwaniem kurzu z mebli, niby zniknie, ale znowu zaraz się tam zalegnie.

Edytowane przez Maczupa

Podziel się tym postem

Ale drugi upadek to wina graczy. XD

Jedyne, do czego możesz się przyczepić to brak dobrych eventów i kretyńskie zachowanie ekipy. Niewielu grało postacie epizodyczne i większość skupiała się na grze bogatych obywateli. Pozdrawiam Kaana i tego wariata, co grał Buliona Wspaniałego, bo coś próbowali, reszta tak średnio. Odbudowa mostu już w ogóle wymiotła mnie z butów.

Wytłumacz kto nie potrafi się przyznać do błędów i co stulejarstwo ma do tematu, bo nie wszystko jest jasne. Powinniśmy zakończyć tą dyskusje, gdy przyznasz się, że po prostu nie do końca rozumiesz sytuacji @Grim.

• Like 1

Podziel się tym postem

Napisano (edytowane)

Powiem wprost, poziom niektórych wypowiedzi jest równy temu co reprezentuje Polish Squad. Zamiast się bratać rzucamy się sobie do gardeł (nie mówię o wszystkich, jest tu całkiem sporo rzeczowych i inteligentnych postów) Nie pozdrawiam tych co sięgają dna w swoich wypowiedziach, te osoby wiedzą dobrze, że kieruje do nich moją wypowiedź. Aby zmniejszyć toksyczność a także, zakończyć shitstroma wnoszę... nie proszę o zamknięcie tego tematu. To już przekracza normy poważnej dyskusji, szczególnie jedna z wypowiedzi jest nad wyraz dorosła.

Edytowane przez Arthas
  • Like 2

Podziel się tym postem

@Grim hej, zamiast po raz kolejny raz zamykać serwer na miesiące, wyłączamy systemy które był odpowiedzialne za obecny stan, a część z nich modyfikujemy, by gracze mogli bawić się na serwerze już niedługo, a nie za kolejne miesiące, gdzie po raz kolejny coś może się nie udać ze względu na rodzaj gospodarki wprowadzonej na serwerze, a w międzyczasie będziemy zajmować się właśnie przebudowaniem tej "właściwej" gospodarki.

• Like 3

Podziel się tym postem

Nie ma sensu na to odpowiadać... Nic aktualnie nie zmieni twojego zdania, więc pozostawię cię w twoim przekonaniu racji.

Życzę dobrej nocy, miłych snów i wszystkiego czego sobie wymarzysz.  

• Like 1

Podziel się tym postem

Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...