Skocz do zawartości
Watamir

Gra chodzi ciężko, muli

Recommended Posts

Cześć. Czy granie na serwerze wymaga lepszego sprzętu, niż zwykły Gothic 2? Pytam, ponieważ jak Gothic 2 na Win 10 chodzi mi płynnie, tak na serwerze gra chodzi mi strasznie wolno i wygląda to, jakby mój PC nie wyrabiał. Pomógłby ktoś szlachetny? :P

Watamir

Podziel się tym postem

Napisano (edytowane)

Powiem Ci, że chyba musisz mieć albo dziwny problem albo rzeczywiście komputer starszej generacji.
Zacznij od instalacji podstawowej rzeczy jeśli jej nie masz tj. systempack. https://github.com/GothicFixTeam/GothicFix/releases

Dodatkowo jeśli jednak posiadasz jakąś lepszą  kartę graficzną, możesz spróbować zainstalować D3D11, który oprócz wprowadzenia nowych technik cieniowania umożliwia zmianę dystansu renderowania świata, obiektów oraz efektów co może Ci chwilowo pomóc.

Posiadasz jakieś inne modyfikacje/addony wrzucone  do gothica na którym próbujesz grać na serwerze?

Edytowane przez Lechu2375

Podziel się tym postem

Dzięki Ci za post. Tak, mój laptop jest słabszy, jest to Asus X550C, kupiony już dawno temu. Myślałem jednak, że skoro Gothic 2 śmiga płynnie, to Elisium też będzie przynajmniej grywalnie. D3D11 mam zainstalowane, a co za tym idzie również systempack. Bez D3D11 nie mogłem się nawet zalogować, obraz gry był nieprawidłowy. 

Także pozostaje tylko lepszy komp? 

Podziel się tym postem

f11 i zmniejsz sobie ustawienia, może pomoże :)
Po kliknięciu f11 jak zobaczysz skomplikowane okna kliknij raz jeszcze by otrzymać szare okno z obramowaniem.
Po zapełnieniu czatu /cleatchat także dodaje  fpsy.

Podziel się tym postem

Dzięki Lechu, rada dobra, ale komp za słaby jednak. Na minimalnych mogę niby grać, ale jak się okazało pod tym warunkiem, że na serwerze nie ma nikogo. 

Pzdr xd

Podziel się tym postem

Napisano (edytowane)

Hmm, jak by odinstalować dx11 i pobawić się opcjami na singlu?
Przed tym zobacz sobie plan zasilania i  zobacz jak będzie na wysokiej wydajności jeśli tego nie masz.

Możesz także   spróbować odpalić programy które pokazują użycie podzespołów w danym momencie,  dowiesz się wtedy co niedomaga.

Będziesz musiał zainstalować  dwa programy. http://www.mamkomputer.info/monitoring-pc-podkrecanie/

image.thumb.png.6951ed2c90df76f38835d58549bc510b.png

Edytowane przez Lechu2375

Podziel się tym postem