Skocz do zawartości
Pasiorson

Vasarjottun - Młot Angira

Recommended Posts

ZbLeyqF.png?1

Vasarjottun - Młot Angira

 

Mimo nazwy nawiązującej jednoznacznie do Przodka-Kowala, klan ten nie gromadzi pod swoimi skrzydłami wyłącznie tych, którzy pracują przy kuźni. W mieście nazwano by ich pewnie Gildią lub Stowarzyszeniem. Vasarzy - bo tak zwracają się do nich mieszkańcy twierdzy - skupiają w swoich szeregach wszystkich związanych z rzemiosłem, handlem czy po prostu gospodarowaniem dobrami Undabaru. Jest to luźna organizacja oparta na wspólnej pomocy i jednolitym zasadom odnośnie tego co, komu i w jakich cenach sprzedawać. Nie ma ona ustalonej hierarchii - o wszelkich zasadach decyduje zgromadzenie, które zwołać może każdy z członków. Jednakże, dla zachowania porządku obrad czy rozwiązywaniu sporów, spośród członków grupy wyznaczany jest Starszy Vasar - pełniący rolę najwyższego sędziego, prowadzącego spotkania oraz tego, który ma ostateczny głos w sprawach Vasarjottun


Młot Angira powstał w pierwszych miesiącach powstania osady w Undabarze. Rzemieślnicy tamtego okresu zorganizowali się, aby ustabilizować swoją sytuację w czasie ciężkich początków na wyspie. Dzięki temu nie tylko zapewnili twierdzy materiały i towary potrzebne do rozwoju, ale także sam ów rozwój znacznie prowadzili. To pod ich kierownictwem powstały pierwsze domy i mury. Dziełem dawnych Vasarów jest także ogromny posąg w centrum osady. Było to największe z ich dzieł, jako że wymagało nie tylko rąk rzeźbiarzy, ale także narzędzi, zaopatrzenia i materiałów dostarczanych przez najróżniejszych rzemieślników. Wiele jednak zmieniło się od tamtego czasu. Vasarjottun na przeciągu lat za bardzo uzależnili się od Miasta, prowadząc z nim ożywiony handel nie tylko towarem, ale też umiejętnościami i samymi rzemieślnikami. To właśnie to związanie z Wiltmarkiem doprowadziło Vasarów do rozpadu w czasach, gdy doszło do pogorszenia stosunków między frakcjami. Dopiero po wielu latach jeden z rzemieślników Undabaru, Płatnerz Henksel zwany Nieumarłym, ponownie powołał klan do życia, zostając Starszym Vasarem i prowadząc pierwsze zgromadzenia.

(Grupa jest opcjonalną organizacją dla wszelkich postaci rzemieślników w Undabarze. Jeżeli posiadasz jakąś profesję skryptową, możesz dołączyć w szeregi rzemieślników. Zapraszamy do wspólnej gry różne organizacje z miasta, które chciałyby mieć większy udział w zespalaniu naszych gospodarek)

  • Like 3

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...