Skocz do zawartości
Kaan

Wysłannicy Beliara

Recommended Posts

Potęga czy zguba wysłanników Beliara?

 

Jak każdy wie, Adanos - bóg równowagi, starający się o pokój na ziemi, Beliar - bóg śmierci i zniszczenia, Innos - bóg sprawiedliwości, który zaczął tworzyć świat, lecz nie zdołał go dokończyć. Bóstwa, które są chwalone przez różne ugrupowania, a ich oddanie wierze sięga najwyższego szczebla - oddanie życia ku czci króli niebios. Niektórych można nazwać fanatykami, zacięcie broniących swych racji, niektórych tolerancyjnymi, którzy akceptują odmienną wiarę i nie starają się zmieniać ich poglądów. Wydawać się może, że na ziemi panuje pokój, a jedyną obawą są zawistni ludzie, żądnych krwi czy też władzy, która z czasem może ich zaślepić.

    W Khorinis największym utrapieniem stało się zrzeszenie orków, napadających na wioski, mordujących każdego na swojej drodze. Nic ani nikt ich nie powstrzyma do dążenia o władzę i zajęcie terytorium Swego wroga. Archolos prawie to dotknęło, lecz w porę zostało to stłumione poprzez pozbycie się orkowych zwiadowców. Można pomyśleć, że wyspę ominęło zagrożenie bądź jeszcze nie dosięgło, ale to zwykłe pozory. Niebezpieczeństwem stał się sam Beliar, który obrał za swój cel Archolos. Bez opamiętania wysyła coraz to potężniejszych wojów oraz stwory, nawiedzających wyspę. W wielu miejscach można napotkać szkielety dawnych ludzi, ożywieńców, którzy za sprawą ciemnej mocy powstali z grobów, by niepokoić mieszkańców oraz pozbawiać ich życia. Dusze, przechodzące na mroczną stronę, coraz to więcej istot, przejmujących połacie wyspy, gdzie wstąpienie grozi natychmiastową śmiercią bądź opętaniem. W tych sferach wybór jest prosty - “Żyj i głoś Me nauki lub giń w czeluściach piekielnych, a twoja dusza zostanie przeklęta wiecznie, po kres mych rządów”. 

 

    U zarania dziejów, gdy ziemia była młoda i dopiero zasiedlona, ludzki wymiar Adanosa mocno łączył się z jeszcze innym wymiarem. Tym drugim planem egzystencji jednak nie okazał się pełen władczych, ognistych istot wymiar Innosa, a zarządzane przez Beliara zaświaty, gdzie siedzibę swą miały zarówno zmarłe dusze, jak i wszelkie demony i inne plugastwa zaprzysiężone bogu ciemności. Słudzy nieprzyjaciela siały spustoszenie na ziemi, a ludzkość nie mogła na to wiele zaradzić. Wojownicy Innosa aktywnie stawali naprzeciw demonicznym istotom, aczkolwiek i oni z czasem zaczęli ulegać potędze Zła. Po latach konfliktu w końcu nastał pokój - Człowiek pokonał Bestię, a ta wróciła do królestwa Beliara. Wybraniec naznaczony przez boga ognia odniósł zwycięstwo nad siłami ciemności, a ludzki wymiar egzystencji otoczony został kosmiczną barierą, która sukcesywnie opierała się demonicznym wypadom. Upojona wiktorią ludzkość świętowała, jednak najmądrzejsi już wtedy wiedzieli, że bariera kiedyś osłabnie. Że konstelacje Wołu i Wojownika staną ramię w ramię na nieboskłonie, a wtedy więź między światami osłabnie ponownie - demony wkroczą do naszej rzeczywistości, a Bestia raz jeszcze wystąpi z królestwa Beliara. Czy wtedy ponownie znajdzie się wśród nas Wybraniec?

 

Hansen & Kaan

  • Like 4

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...