Skocz do zawartości
Marcus

Hjertefolk - Kasta Wojowników

Recommended Posts

1833146689_KrwaweTopory.png.bba39bd12a9bf94c877b6deebcec83fa.png

Hjertefolk - Kasta Wojowników

(Ścieżka Solveig)

 

Klan Krwawych Toporów, zwany obecnie także Hjertefolk, czyli Sercem Ludu, niegdyś będący jedynie odłamem klanów z północy, jest teraz, pod wodzą Tana Thorsena, nie tylko głównym filarem społeczeństwa z racji swej liczebności, ale również trzonem wojowników Undabaru, pośród których są najznamienitsi mistrzowie oręża, ustępujący umiejętnościom jedynie nieznacznie wilkom z Ulveflokk. Klan ten jest miejscem dla wielu ludzi o różniących się umiejętnościach i profesjach. To tutaj, za sprawą ciągłych treningów i ciągłego doskonalenia swych zdolności, szeregowi siepacze urastają do rangi zaprawionych w boju weteranów wojny. Krwawe Topory nie są jednak wyłącznie wyszkolonymi żołnierzami, ale sprawują również pieczę nad gospodarką Undabaru, w tym nad lokalnymi polami winorośli, a także winnicą. Grupa zrzesza sporą ilość pracowników, którzy razem z nimi zapewniają byt całej osadzie, produkując żywność czy napitki mogące złagodzić trudy dnia codziennego. Żywność uzyskana z polowań jest skrzętnie przechowywana i konserwowana, a znalezione w lasach rośliny są przetwarzane przez doświadczonych gorzelników na napitki mogące zwalić z nóg niejednego rosłego chłopa.

 

Członkowie Hjertefolk, po przejściu ciężkiego treningu zdobyciu odpowiednich zdolności, mogą obrać drogę Ejnara i dołączyć do klanu Łowców, zapewniających Undabarowi wyżywienie i nie tylko, lub znacznie cięższą drogę Baldara i dołączyć do klanu Ulveflokk, czyli elitarnych wojowników używających szału bitewnego w walce.

 

Każdy członek Hjertefolk zaczyna swoją drogę od wypełniania prostych zadań, zbieractwa i pracy dla całej społeczności, ćwicząc przy tym powoli i skrupulatnie swój umysł i ciało, udowadniając swoją przydatność i umiejętności. Dopiero gdy ostatecznie udowodni, że z honorem i dumą może reprezentować Krwawe Topory, podążając tą drogą pełną wyrzeczeń i obowiązków, dopiero wtedy nazywany jest pełnoprawnym Krwawym Siepaczem. Jednakże ciężka walka Krwawych Toporów to nie wyłącznie walka z nieprzyjacielem i przelewanie krwi w boju, ale przede wszystkim walka z własnymi słabościami i strachem. Mieszkańcy Undabaru, którzy zdecydują się wkroczyć na tę ścieżkę i stać się członkiem klanu, mają przed sobą wiele pracy, zarówno w osadzie, pomagając społeczności, na placu boju, walcząc z wrogiem w obronie swego ludu, jak i nad samym sobą w sferze umysłowej, duchowej jak i fizycznej.

 

Krwawe Topory wraz z całą społecznością Undabaru pracują i walczą w imię wspólnego dobra, odrzucając tym samym jakiekolwiek podziały czy walkę o wpływy, która naturalnie, w tak hermetycznym społeczeństwie nie ma po prostu racji bytu.

 

W Hjertefolk panuje rygor, gdzie niedopełnienie swoich obowiązków oznacza nie tylko surowe kary, ale przede wszystkim hańbę, która spada na tego, który splamił swój honor, będący tym, co charakteryzuje Krwawe Topory, a także cały Undabarski lud. Tylko ci, którzy pewni są swojej drogi i mają dość samozaparcia i siły, by nią podążać, gotowi stanąć twarzą w twarz ze śmiercią w imieniu swojego ludu i tradycji, będą mogli nazywać się Wojownikami Twierdzy Undabar. 

 

Głowa klanu Hjertefolk:

- Thorsen, Tan

 

Członkowie:

- Thorfinn, Drengr

 

Spoiler

Klan ścieżki Solveig, znany przede wszystkim jako Krwawe Topory, teraz również jako Hjertefolk, czyli Serce Ludu, jest głównym klanem Undabaru, najsilniej związanym ze społecznością. Każdy mieszkaniec może podjąć decyzję o wkroczeniu na Ścieżkę Solveig, Opiekunki, stając się częścią Hjertefolk i ciężko trenując pod okiem głowy klanu, Thorsenem, tanem Undabaru. Ten klan wojowników zajmuje się również prostymi pracami oraz produkcją żywności i trunków, a także dystrybucją dóbr w osadzie, ma więc najsilniejsze więzi z Vasarjottun, klanem rzemieślników, którego członkiem może jednocześnie stać się każdy trudniący się jakąś konkretną profesją. Każdy, zaczynając od najprostszych zajęć, czy to w polu, winiarni, handlując, czy kopiąc żelazo, będzie stopniowo zdobywać zaufanie i szacunek, rozwijać swoje umiejętności i siłę oraz trenować swój charakter, umysł i ducha. Sprawdzeni wojownicy będą mogli wybrać, czy chcą pozostać na stałe częścią Hjertefolk i stać się prawdziwymi Krawymi Siepaczami, czy dołączyć do jednej z dalszych gałęzi:

  • Ulveflokk, Wilcza Rodzina: Elitarni wojownicy ścieżki Baldara, zjednoczeni z przodkami, siejący strach i zniszczenie w bezpośrednim starciu, używając w walce swego szału bitewnego.
  • Jakthytte, Klan Łowców: Znamienici myśliwi ścieżki Ejnara, zjednoczeni z naturą, preferujący ciszę i spokój, będący doskonałymi strzelcami, tropicielami, zwiadowcami i zielarzami.

W oparciu o oryginalny tekst użytkownika MONOLITH

  • Like 2

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...