Skocz do zawartości
Marcus

Jakthytte - Klan Łowców

Recommended Posts

317240959_Klanowcw.png.7e482498a3d7f9529bbc9bf1eed2672c.png

Jakthytte - Klan Łowców

(Ścieżka Ejnara)

 

Undabar jest domem dla wielu znamienitych wojowników, którzy w bezpośrednim starciu nie mają równych sobie. Jest on jednak także domem dla wspaniałych myśliwych, którzy zapewniają osadzie wyżywienie, ciepłe futra, jak i również szeroką gamę materiałów przydatnych rzemieślnikom. Lud Undabaru jest silnie związany z naturą, to też nie dziwne, że ich Klan Łowców może poszczycić się sławą wybitnych strzelców i doskonałych tropicieli. Jakthytte mieli mało heroiczne początki, parając się zajęciami, które sprawiły, że byli uznawani za pospolitych najemnych zbirów. W obecnej jednak formie łowcy są respektowanym przez mieszkańców, choć mało liczebnym klanem. 

 

Łowcy często wiodą samotne życie z dala od innych, nierzadko spędzając znaczną część swojego czasu w dziczy Archolos, najlepiej odnajdując się właśnie w otoczeniu natury. Czyni ich to ludźmi, którzy znają leżące poza twierdzą tereny najlepiej ze wszystkich. To właśnie oni znają wszelkie ukryte ścieżki i sekrety, jakie skrywają lasy. Są również oczami i uszami Undabaru, pełniąc rolę zwiadowców, skrywając się pośród drzew i liści, pozostając wedle swojej natury niezauważalnymi, a często też niesłyszalnymi. Wieści o ruchach zarówno wrogów jak i przyjaciół przychodzą bezpośrednio od tych właśnie tropicieli, których wyostrzony wzrok, słuch i węch są niedoścignione. 

 

Szkolenie jakthytte nie jest tak rygorystyczne jak ulveflokk, gdyż w odróżnieniu od wilczej rodziny, łowcy, by zjednoczyć się z naturą, muszą odnaleźć w sobie nie gniew i furię, a spokój i ciszę, by zespolić się z wiejącym wiatrem, płynącą wodą i naturą jako całością. Jakthytte szkolą swoje zmysły, wzrok, słuch, węch, a nawet zmysł smaku, by stać się skutecznymi łowcami, tropicielami i obserwatorami. Tak jak ulveflokk, którzy zażywają specyfiki wprowadzające ich w trans i szał bojowy, jednocząc ich z przodkami, tak i jakthytte zażywają specyficzne mieszanki ziół, które wyostrzają ich zmysły, wyciszają ich i pozwalają stać się jednością z otoczeniem.

 

Członkowie tego klanu najczęściej są również, bardziej niż inni, zaznajomieni z zielarstwem. Będąc tak blisko natury, nie sposób jest nie nauczyć się tego, co jest jadalne, a co trujące. Z biegiem czasu potrafią również poznać specyficzne efekty ziół, co sprawia, że są oni nieodzowną pomocą dla Undabarskich szamanów i alchemików.

 

Mimo iż wielu z nich wybiera samotne życie w dziczy, to jakthytte nierzadko spotykają się wspólnie przy ognisku, by wymienić się opowieściami o ich przygodach, a także, by chłonąć mądrość od szanowanych starszych klanu, chętnie dzielących się wiedzą ze swoimi młodszymi braćmi i siostrami, wciąż rozwijającymi swe umiejętności.

 

Głowa klanu Jakthytte:

- Raudhir, Drengr

 

Członkowie:

 

Spoiler

Jakthytte, klan ścieżki Ejnara, znany również jako Klan Łowców, zrzesza uzdolnionych myśliwych i tropicieli. To ludzie często, acz nie zawsze, stąpający samotnymi ścieżkami, mocno związani z otaczającą ich naturą, w której otoczeniu spędzają większość czasu. To ludzie preferujący ciszę i spokój, w której odnajdują często więcej, niż ich bracia z klanu Ulveflokk, dzierżący gniew i furię. Zapewniają osadzie wyżywienie, odzienie i wiele innych materiałów niezbędnych rzemieślnikom. Są pośród nich również zdolni zielarze, dostarczający alchemikom niezbędne do ich mikstur składniki. Ich zdolności kamuflażu oraz wyostrzone zmysły sprawiają, że jakthytte są znakomitymi zwiadowcami. Najlepiej ze wszystkich znają okoliczne tereny, a także potrafią, pozostając stale w ukryciu, dojrzeć ruchy przyjaciół i wrogów, informując o ich poczynaniach Jarla i jego świtę. Klan Łowców nie jest w obecnej formie tym, czym był dawniej. Ich niechlubne początki zostały dawno zapomniane, teraz, gdy są respektowanym przez mieszkańców klanem, dającym osadzie tak wiele. Członkowie klanu lubią zbierać się wspólnie przy ognisku, by wymienić się opowieściami o swoich przeżyciach i osiągnięciach oraz by posłuchać mądrości, jakimi lubią dzielić się starsi klanu.

 

  • Like 2

Podziel się tym postem


Link to post
Share on other sites
Gość
Ten temat jest teraz zamknięty dla dalszych odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...